UFC

„Prędzej przejdzie na emeryturę” – Hooker przekonany, że Makhachev nie wyjdzie do Tsarukyana, Ormianin komentuje!

Arman Tsarukyan skomentował słowa Dana Hookera, który jest przekonany, że Islam Makhachev za wszelką cenę będzie unikał z nim walki.
Niepałający nigdy sympatią do Islama Makhacheva – a od czasu gdy przegrał z nim dwa lata temu, wykorzystujący każdą okazję, aby Dagestańczyka podskubać – Dan Hooker nie ma wątpliwości, że mistrz wagi lekkiej nie wyjdzie do Armana Tsarukyana.

W walce wieczoru zeszłotygodniowej gali UFC Fight Night w Austin Ormianin w ledwie 64 sekundy zdemolował Beneila Dariusha, włączając się do mistrzowskiej rozgrywki w 155 funtach. Po zwycięstwie za cel obrał sobie rewanż z Islamem Makhachevem.
Goszcząc w najnowszej odsłonie magazynu The MMA Hour, wspomniany Dan Hooker wykluczył jednak, aby kiedykolwiek do drugiej walki Dagestańczyka z Ormianinem doszło.

– (Makhachev) nie będzie z nim walczył – obwieścił Nowozelandczyk. – Gwarantuję, że wcześniej przejdzie na emeryturę. Przejdzie na emeryturę, zanim Arman tam dotrze.

– Zbyt ryzykowana walka. Jest tam za duże ryzyko. Ma zbyt wiele łatwiejszych walk, które są dostępne. Tak. Są łatwiejsze walki na wyciągnięcie ręki.

– Lepsze walki pod kątem stylu. Większe nazwiska. Nikt nie kupi PPV z Armanem Tsarukyanem… Nikt nie będzie czekał na konferencję prasową. Nikt nie kupi PPV za 80 dolców. Ludzie woleliby Islama z McGregorem, Gaethje albo kimś takim.

Makhachev nie zabierał jeszcze publicznie głosu po sobotniej wiktorii Tsarukyana. Natomiast o powyższe wypowiedzi Nowozelandczyka w tym samym magazynie The MMA Hour zapytano… Samego Ormianina! Czy rzeczywiście prędzej Dagestańczyk przejdzie na emeryturę, niż wyjdzie do rewanżu?

– To nie jest prawda, bo Islam jest bardzo pewny siebie – stwierdził Arman. – To prawdziwy wojownik. Jeśli UFC powie mu, że „hej, masz teraz walczyć z Armanem”, powie, że „ok, dawajcie Armana, bez znaczenia”. Jest pewny siebie i przekonany, że pokona każdego rywala. Podobnie jak ja.– Jeśli natomiast spojrzeć na Gaethje, Poiriera czy Oliveirę, to oni preferują łatwiejsze dla siebie walki. Ok, może poza Oliveirą. Ale Gaethje, Poirier? Tak. Czekają na jakiegoś uderzacza, najlepiej z Top 5. Nigdy nie walczyli z kimś z Top 10 czy Top 15.

Rozpędzony serią trzech zwycięstw Arman Tsarukyan zdaje sobie sprawę, że w rajdzie po bitewne usługi Islama Makhacheva ma poważna konkurencję w osobach wspomnianych Charlesa Oliveiry i Justina Gaethje, ale jest też przekonany, że jego pretensje do tronu są w pełni uzasadnione.

– Islam był w podobnym położeniu – powiedział Arman. – Nie pokonał żadnego rywala z Top 5, gdy walczył o pas. Ja pokonałem właśnie numer cztery w rankingu, więc czekam na telefon od menadżera z informacją, że walczę o tytuł. To najlepszy scenariusz dla mnie.

Sternik organizacji Dana White od dłuższego czasu forsuje jednak narrację, wedle której to Do Bronx jest następny w kolejce do walki o pas. Ormianin podchodzi jednak do niej z rezerwą.
– Wycofał się z poprzedniej walki, ostatnio pokonał Dariusha, a wcześniej przegrał z Islamem – powiedział. – Na 99 procent przegra znowu z Islamem. Jeśli chcą to oglądać znowu? Dobra, róbcie to. Ale jeśli chcą nowej generacji, nowego zawodnika, muszą mnie z nim zestawić. Pokażę światu, kto jest najlepszy w naszej dywizji. Dam najtrudniejszą walkę w życiu.

Jeśli nie dane mu będzie stanąć teraz w szranki z Islamem Makhachevem, Arman Tsarukyan chce eliminator z Charlesem Oliveirą lub Justinem Gaethje. Jest przekonany, że wraz z pokonaniem jednego z nich otrzyma szansę walki o złoto wagi lekkiej UFC.

This poll has ended (since 22 days).

Islam Makhachev vs. Arman Tsarukyan 2 - kto wygrałby?

Islam Makhachev
81.45%
Arman Tsarukyan
18.55%

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button