„Potrzebują mnie, zarabiam dla nich duże pieniądze” – Joanna Jędrzejczyk reaguje na usunięcie z rankingu, zapowiada „wielki powrót”

Rozdająca swego czasu karty w wadze słomkowej UFC Joanna Jędrzejczyk zabrała głos na temat usunięcia z rankingu i swoich dalszych planów sportowych.
Przed dwoma tygodniami była mistrzyni kategorii słomkowej UFC Joanna Jędrzejczyk wdała się w delikatną potyczkę słowną z Mariną Rodriguez.

Po pokonaniu Mackenzie Dern Brazylijka stwierdziła bowiem, że Polka powinna zostać usunięta z rankingu, motywując to jej długą przerwą od startów. Joanna Jędrzejczyk nie była bowiem widziana w oktagonie od marca ubiegłego roku, gdy po morderczej walce o złoto przegrała niejednogłośnie z Zhang Weili.
Polska zawodniczka stwierdziła wówczas w odpowiedzi na słowa Brazylijki, że „niektórzy nie wiedzą, jak skorzystać z mikrofonu, gdy dostaną go do ręki”, dodając, że rozmowy na temat walk i negocjacje prowadzi za kulisami z UFC, a nie poprzez medialne potyczki.

Sternik amerykańskiego giganta Dana White stwierdził co prawda później, że chętnie obejrzałby Polkę naprzeciwko Mariny Rodriguez, ale w nieszczególnie zawoalowany sposób dał też do zrozumienia, że była mistrzyni celuje w większe walki. Podkreślił, że jest bardzo bogata, wobec czego może pozwolić sobie na dłuższe przerwy w startach.

Tymczasem na początku tygodnia Joanna Jędrzejczyk została nieoczekiwanie usunięta z rankingów. Jak doniósł portal MMAJunkie.com, powodem jest długa absencja Polki.Co na to olsztynianka? O to zapytał ją w najnowszym wywiadzie portal Onet.pl.

– Nie ma to dla mnie żadnego znaczenia, bo rankingi nie walczą – odpowiedziała Joanna. – Powrót na pewno będzie wielki. UFC wie, jak ogromną wartością jestem dla tej federacji i organizatorzy nie zrobią walki z zawodniczką poniżej czołowej piątki. Będą chcieli widowiska.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

– Oni mnie potrzebują. Zarabiam dla nich duże pieniądze, ponieważ bardzo dużo ludzi wykupuje na mnie PPV i przychodzi oglądać moje walki. Tym bardziej po tak widowiskowej walce, jaką dałam 19 miesięcy temu.

Polska zawodniczka opowiedziała też krótko o swoich dalszych planach sportowych.
– Do walki planuję wrócić na przełomie marca i kwietnia – powiedziała. – W styczniu wracam do Stanów Zjednoczonych. Od półtora miesiąca, właściwie od dwóch ciężko trenuję. Mam bardzo duży progres treningowy, ale poza tym zajmuję się również innymi rzeczami.

– Ludzie myślą, że dużo wiedzą o osobach znanych, a tak naprawdę nie wiedzą. Mam dużo rzeczy, na których też się skupiam. Kariera sportowca nie trwa wiecznie i bardzo się cieszę, że mam te możliwości i mam na tyle wiedzy, by zajmować się również innymi sprawami. Prowadzę swoją działalność i spółki, inne interesy.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply