Polskie MMAUFC

„Jest bardzo bogata, popatrzcie tylko na jej Instagrama!” – Dana White o przyszłości sportowej Joanny Jędrzejczyk

Szef UFC Dana White zabrał głos na temat potencjalnego starcia Joanny Jędrzejczyk z Mariną Rodriguez.
W ostatnich dniach pojawiły się medialne napięcia na linii Marina RodriguezJoanna Jędrzejczyk.

Zapytana bowiem o potencjalną konfrontację z byłą polską mistrzynią, podczas konferencji prasowej po sobotniej gali UFC Fight Night, w walce wieczoru której wypunktowała Mackenzie Dern, Brazylijka stwierdziła, że z uwagi na brak aktywności Joanna Jędrzejczyk powinna zostać usunięta z rankingu.
Do sprawy szybko odniosła niewidziana w akcji od półtora roku – przegrała wtedy niejednogłośnie po świetnej walce z ówczesną mistrzynią Zhang Weili – ale nadal sklasyfikowana na 2. miejscu w dywizji słomkowej Polka. Olsztynianka wykpiła Rodriguez, obwieszczając, że sprawy biznesowe i startowe omawia za zamkniętymi drzwiami – nie publicznie.

Potencjalne starcie Jędrzejczyk vs. Rodriguez nadal jednak żyje w sferze medialnej. Wydaje się bowiem, że jego zestawienie broniłoby się zarówno sportowo, jak i rankingowo – okupująca 4. miejsce w klasyfikacji Brazylijka może bowiem pochwalić się serią trzech zwycięstw, podczas gdy Polka w glorii zwyciężczyni nie była widziana od dwóch lat.

Jak natomiast na polsko-brazylijską konfrontację zapatrywałby się sternik UFC Dana White? O to zapytano go podczas konferencji prasowej po wtorkowej gali Contender Series– To jest dobre zestawienie – przytaknął, szybko zmieniając jednak ton. – Nie jest tak, że się z tym nie zgadzam. Uwielbiam Joannę Jędrzejczyk. Mam z nią świetne relacje od samego początku.

– Wiem, że zawodnicy tutaj nic nie zarabiają, ale Joanna Jędrzejczyk jest bardzo bogata. I… wiecie, korzysta z życia! Wejdźcie na jej Instagrama. Daje radę.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

– Wydaje mi się więc, że bierze teraz wyłącznie walki, które naprawdę ją ekscytują. Nie wiem, czy ta będzie taką. Dowiem się.

Co ciekawe, bliźniaczo podobnie o swojej przyszłości wypowiada się ostatnimi czasy Joanna Jędrzejczyk. Była polska mistrzyni podkreśla, że na tym etapie kariery, po wszystkim, czego dokonała w sporcie, nie interesuje jej branie udziału w tradycyjnie rozumianym wyścigu po titleshota – mierzy wyłącznie w największe zestawienia, a za takowe uznaje teraz starcie ze zwyciężczynią listopadowego rewanżu na szczycie 115 funtów pomiędzy Rose Namajunas i wspomnianą Zhang Weili.
Pudzian zdecydowanym faworytem – kursy na KSW 64 ujawnione!

Cała konferencja prasowa z Daną Whitem poniżej.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button