Polskie MMAUFC

Joanna Jędrzejczyk powinna zostać usunięta z rankingu? Mocne słowa Mariny Rodriguez!

Marina Rodriguez wyjaśniła, dlaczego rozdająca kiedyś karty w wadze słomkowej Joanna Jędrzejczyk powinna zostać usunięta z rankingu.
W walce wieczoru sobotniej gali UFC FN w Las Vegas Marina Rodriguez pokonała na punkty Mackenzie Dern, włączając się do rozgrywki o najwyższe laury w wadze słomkowej.

Swoich mistrzowskich ambicji Brazylijka nie ukrywała też podczas konferencji prasowej po gali, choć przyznała jednocześnie, że w kolejce do walki o złoto przed nią znajduje się rozpędzona serią pięciu zwycięstw Carla Esparza – jej jedyna pogromczyni w oktagonie UFC.
Zupełnie inaczej Marina Rodriguez zapatruje się natomiast na inną byłą mistrzynię, Joannę Jędrzejczyk. Zapytana o potencjalną konfrontację z Polką, Brazylijka wyłożyła, dlaczego sklasyfikowana nadal na 2. miejscu w rankingu 115 funtów olsztynianka nie powinna w ogóle liczyć się w rozgrywce mistrzowskiej

– Szczerze mówiąc, Joanna już powiedziała, że nie chce ze mną walczyć – przypomniała Marina. – A bądźmy szczerzy, sama nie powinna być już sklasyfikowana, bo nie walczy od bardzo dawna. A skoro ona nie chce walczyć ze mną, to w sumie ja z nią też nie chcę.

– Problem w tym, że zajmuje bardzo ważne miejsce w rankingu. Jest mnóstwo dziewczyn, które walczą dwa razy w roku, trzy razy w roku, próbując się tam przedrzeć. A jej miejsce jest niedostępne.– Jeśli więc nie walka z nią to Yan Xiaonan byłoby dobrym zestawieniem. I tak jest przede mną w rankingu. Muszę pozostać w grze i iść do przodu. Jeśli po walce o pas dojdzie szybko do kolejnej, to powinna ją dostać Carla (Esparza), a może później ja sama zmierzyłabym się z Carlą ponownie. W porządku. Jeśli nie, to dajcie mi po prostu kogoś innego, żeby wszystko się cały czas kręciło.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Joanna Jędrzejczyk nie była widziana w akcji od marca zeszłego roku, gdy po wojnie przegrała niejednogłośnie z Zhang Weili. Ostatnie zwycięstwo odniosła natomiast niemal równo dwa lata temu, pokonując na pełnym dystansie Michelle Waterson.

Polka niedawno zapewniła, że broni nie składa i sposobi się do powrotu do oktagonu. Zaznaczyła jednak, że interesują ją wyłącznie największe walki. Celuje w starcie ze zwyciężczynią listopadowego rewanżu na szczycie pomiędzy Rose Namajunas i Zhang Weili.
Marina Rodriguez może pochwalić się serią trzech zwycięstw. Jej bilans w UFC wynosi 5-1-2. Obecnie jest sklasyfikowana na 6. pozycji, ale sobotnia wygrana prawdopodobnie pozwoli jej przesunąć się wyżej.

Cała konferencja prasowa z Mariną Rodriguez poniżej.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button