„Pojawiły się problemy innej natury” – Martin Lewandowski o nieustających planach wprowadzenia kontroli antydopingowych w KSW

Współdowodzący KSW Martin Lewandowski opowiedział o nieustających planach wprowadzenia kontroli antydopingowych.

Temat wprowadzenia kontroli antydopingowych w KSW przewija się w mediach od lat. Jeszcze w czerwcu ubiegłego roku współwłaściciel polskiego giganta Martin Lewandowski w rozmowie ze Sport.pl zasugerował wprowadzenie kontroli już w 2019 roku, ale… Jak to bywa z tematem kontroli antydopingowych, na mieście inne są już treście.

Zobacz także: Khabib wyjaśnia, dlaczego zwycięstwa nie cieszą go już tak bardzo jak kiedyś

Zapytany bowiem o testy antydopingowe w podcaście Co w klatce piszczy?, polski promotor nie przedstawił żadnych konkretów, wykluczając jednak, aby w tym roku zostały one wprowadzone.

Co do antydopingu i wszystkich środków niedozwolonych to jest projekt, który na początku był przeze mnie rozpatrywany i okazał się strasznie drogi.

– stwierdził Lewandowski.

Później mocno się zmieniły i przepisy, i koszta. Już się nie wydawał taki drogi, tylko po prostu pojawiły się problemy innej natury. Takiej czysto technicznej, mogę powiedzieć, więc… Ale to jest pewnie rzecz, która nas czeka wcześniej niż później. Śpiewka przyszłości. Myślę, że nie ten, może nie kolejny rok powinniśmy to wprowadzać.

Prowadzenie federacji to też jest pewna odpowiedzialność. Podobnie jak wchodzeniem na inny rynek, tak i z wprowadzaniem zmian – czy to w zasadach walki, czy to w polu walki – nie jest to z naszej strony takie łatwe. Ale jest to temat, który nie jest nam obcy – mogę tyle powiedzieć. Jest to temat, który wraca jak bumerang, więc nie unikniemy czy też zastosowania, czy też odpowiedzi, czy też wprowadzenia (antydopingu).
Innymi słowy, pogoń za króliczkiem trwa w najlepsze.

*****

Lowking.pl trafia na Patronite.pl – oto dlaczego

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

4 Comments

 1. TYTUS

  21 czerwca 2019 at 13:25

  Szkoda czytać tej obłudy Martina. Może niech lepiej wprowadzą NARKOTESTY DLA CAŁEJ ZAŁOGI KSW ? Taniej i sensowniej.

 2. Rozdający karty

  21 czerwca 2019 at 15:02

  Problemy natury technicznej są takie, że Martin odkrył, że musiałby wtedy zwolnić 90% zawodników xD

 3. SzaryMelanż

  21 czerwca 2019 at 15:06

  Zostałby tylko Pudzian.
  #PewneInfo

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply