KSWPolskie MMA

„Po tej walce może będzie kolejny mistrz, kolejna bestia” – Roberto Soldic otwarty na starcie z Tomaszem Narkunem?

Rozdający karty w wadze półśredniej Roberto Soldić, który powalczy dzisiaj o tron 84 kilogramów, kusi zestawieniem z kolejnym mistrzem.
Hitowo zapowiadające się starcie dwóch mistrzów, Mameda Khalidova i Roberto Soldicia, jeszcze się nie odbyło – pójdą w tany dziś późnym wieczorem podczas gali KSW 65 w Gliwicach – ale nie brak spekulacji na temat przyszłości obu.
Zapytany przez Artura Mazura z WP Sportowe Fakty o dalsze losy Czeczena, jeśli ten pokona Chorwata, sternik polskiego giganta Martin Lewandowski roztoczył wizję trzech potencjalnych walk: rewanżu z Robocope, trylogii ze Scottem Askhamem oraz medialnego boju z Mariuszem Pudzianowskim, który jakoby na takie zestawienie jest otwarty.

Z kolei w przypadku zwycięstwa Roberto Soldicia Martin Lewandowski nie wykluczył jego rajdu po… Trzeci tytuł mistrzowski! Ten należący obecnie do Tomasza Narkuna.

– Myślę, że ambicja Roberto jest naprawdę bardzo szeroka – powiedział polski promotor. – Myślę, że bardzo spodobałby mu się ten pomysł.

– Co więcej, uznałbym ten pomysł za bardzo atrakcyjny, ponieważ akurat przy najbliższej walce Tomka Narkuna naprawdę udało się znaleźć świetnego przeciwnika, ale też nie zapeszajmy, bo też państwo będziecie mieli okazję już wkrótce przekonać się, co to za przeciwnik.– Natomiast jest pewien problem z Tomkiem Narkunem. Rzeczywiście jest mało ciekawych i takich turbo wymagających zawodników do Tomka Narkuna. Co więcej, część tych zawodników po prostu nam odmawia, słysząc nazwisko Tomek Narkun. Natomiast to by była ciekawa opcja.

– Natomiast w takiej bliższej kolejności, to Roberto chyba zadeklarował to już publicznie, że jeżeli wygra, to daje Mamedowi w pierwszej kolejności szansę rewanżu, więc to jest fajna i ciekawa deklaracja. I na pewno zamierzam z niej skorzystać, jeżeli takowa sytuacja się wydarzy.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Martin Lewandowski zastrzegł też, że chciałby, aby Chorwat bronił też tronu w kategorii półśredniej, zaznaczając, że tytuł mistrzowski zobowiązują.

Tymczasem w piątek po ceremonii prezentacji zawodników Mateusz Borek zasiadł do krótkiej pogawędki z Roberto Soldiciem właśnie. Kończąc rzeczoną rozmowę, Robocop sam zasugerował marsz po trzeci tron.

– Po tej walce być może będzie kolejny mistrz, kolejna bestia – wypalił Chorwat tajemniczo. – To moje życie. Kocham ten sport.
Tomasz Narkun zasiada na mistrzowskim tronie 93 kilogramów od ponad sześciu lat. Tron obronił już pięciokrotnie, w międzyczasie tocząc dwie walki w umownych limitach z Mamedem Khalidovem – obie wygrane – i dwukrotnie próbując sięgnąć po koronę wagi ciężkiej – dwa razy stanął mu na drodze Phil De Fries.

Do akcji stargardzianin powróci 15 stycznia w ramach gali KSW 66 w Szczecinie. Nie ujawniono póki co nazwiska jego przeciwnika.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Artykuły poświęcone KSW 65:

Analiza i typ na walkę Khalidov vs. Soldić
Typowanie KSW 65
Przegląd najciekawszych kursów bukmacherskich

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

Dodaj komentarz

Back to top button