KSWPolskie MMA

„Nie wykluczył takiego zestawienia!” – Lewandowski wskazał trzech rywali dla Khalidova, jeśli ten pokona Soldicia!

Współwłaściciel KSW Martin Lewandowski wskazał trzy potencjalne zestawienia dla Mameda Khalidova, jeśli ten na KSW 65 pokona Roberto Soldicia.
Sobotnią galę KSW 65 uświetni szlagierowo zapowiadające się starcie o tron wagi średniej, w którym zasiadający nań Mamed Khalidov stanie w szranki w dybiącym na drugi tytuł mistrzowski królem 77 kilogramów Roberto Soldiciem.

Faworytem zawodów jest młodszy aż o 16 lat chorwacki Robocop, który robi prawdziwą furorę nad Wisłą, mogąc pochwalić się serią sześciu zwycięstw. Analizę i typ na walkę przedstawiliśmy na Lowking.pl tutaj.
A jeśli to jednak powracający po 14 miesiącach – fantastycznie znokautował wówczas w rewanżu Scotta Askhama, odzyskując tytuł mistrzowski wagi średniej – Mamed Khalidov ponownie wprawi świat MMA w osłupienie, kończąc z tarczą? Z kim zmierzy się w kolejnym boju? O to dziennikarz Artur Mazur z WP Sportowe Fakty zapytał w najnowszym wywiadzie współwłaściciela KSW Martina Lewandowskiego.

– Jeżeli Mamed by wygrał, to po pierwsze bardzo bym chciał… – zaczął polski promotor. – Oczywiście w zależności, jak by się potoczyła ta walka, czy ktoś będzie bardziej czy mniej zdominowany, czy ona pójdzie na pełnym dystansie, więc jest ileś tam czynników.

– Ale trzymając się tylko tego wygrany / przegrany, to myślę, że rewanż z Roberto. Chyba że rzeczywiście dominacja będzie kompletna, to wtedy nie będzie miał sensu. Ale wiemy, że to raczej się w tą stronę nie potoczy akurat, bo Roberto już pokazał, na co go stać.– Rewanż ze Scottem Askhamem. Jest to też rzecz, którą Mamed mu obiecał. Tamta walka tak szybko się potoczyła w spektakularny sposób na korzyść Mameda, więc tutaj jest to drugie zestawienie, które widziałbym wcześniej niż walkę z Mariuszem Pudzianowskim.

– Ale dodam tyle, że miałem okazję rozmawiać z Mariuszem Pudzianowskim na ten temat i Mariusz nie wykluczył tego zestawienia. Co więcej, nawet już jakaś tam data z jego strony, jeżeli myślelibyśmy o tym poważnie, padła. Nie chcę tutaj zdradzać ani mówić, bo zaraz będzie „O, że tam Pudzian z Mamedem w tym i tym dniu”.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

– Ale rzeczywiście myślę, że Pudzian już potwierdził wielokrotnie, że nie obawia się żadnych wyzwań. I brał super parterowca, i brał świetnego stójkowicza, i brał legendę rodziny Gracie, i brał naprawdę dużo, przynajmniej na papierze, lepszych zawodników od siebie. Jak przegrywał, to przegrywał, ale w jakimś tam dobrym stylu. Chociażby z Jayem Silvą, gdzie nikt mu nie dawał szans, że trzy rundy po pięć minut jest w stanie wytrzymać. I tak dalej można wymieniać.

– Ja się cieszę, że Mariusz Pudzianowski na końcu swojej kariery jeszcze chciałby pobawić się w takie wyzwania, jakie są mu rzucane, bo Mamed Khalidov to jest najwyższa półka i to jest chyba najwyższy możliwy challenge.
O potencjalnej walce Mameda Khalidova z Mariuszem Pudzianowskim jest głośno od kilku miesięcy. Czeczen wyraża na nią pełną gotowość, ale były strongman ostatnimi czasy odnosił się do niej z rezerwą. Wygląda jednak na to – oceniając po słowach Martina Lewandowskiego – że podejście swoje powoli rewiduje.

Scott Askham nie był widziany w akcji od zeszłorocznego nokautu, jaki zafundował mu Khalidov. W tym roku borykał się z problemami zdrowotnymi, ale powoli wraca na prostą.

Cały wywiad poniżej.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button