KSWPolskie MMA

„Po raz pierwszy w 20-letniej historii KSW…” – Kawulski i Lewandowski o „najdroższej walce w historii polskiego MMA”

Maciej Kawulski i Martin Lewandowski zabrali głos po ogłoszeniu walki Mameda Khalidova z Roberto Soldiciem.
Gdy miesiąc temu Roberto Soldić po zdemolowaniu Patrika Kincla zaprosił w tany Mameda Khalidova, a ten zaproszenie to publicznie przyjął, szefowie KSW Maciej Kawulski i Martin Lewandowski z pełną mocą potwierdzili zainteresowanie doprowadzeniem do walki.
Jednak obaj prognozowali, że z uwagi na problemy zdrowotne Czeczena nieprędko do niej dojdzie. Snuli wizję, w której Khalidov i Soldić naprzeciwko siebie staną dopiero w przyszłym roku. Prognozo ta zresztą nadal może się spełnić, ale mając na uwadze, że w poniedziałek konfrontację tę czeczeńsko-chorwacką oficjalnie zapowiedziano, wydaje się, że jednak fani znad Wisły czekać na nią do przyszłego roku nie będą.

Czy rzeczywiście do walki może dojść jeszcze w 2021 roku? Nie wiadomo. Jej termin organizatorzy ogłoszą 23 października przy okazji gali KSW 64 w Łodzi.

Tymczasem obaj szefowie KSW, Maciej Kawulski i Martin Lewandowski, zdążyli już zabrać głos w temacie hitowego zestawienia.– W blisko 20-letniej historii KSW odbywały się już wszystkie możliwe walki – nakreślił doniosłość starcia Maciej Kawulski w rozmowie z PolsatSport.pl. – Były walki dwóch bardzo popularnych zawodników, których poziom sportowy nie do końca predestynował ich do pojedynkowania się o tytuł i rangę pasa KSW.

– Były pojedynki dwóch topowych sportowo zawodników, którzy nie byli aż tak znani. Były pojedynki dwóch popularnych zawodników, z czego tylko jeden mógł reprezentować bezpośrednio KSW w starciu o pas.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

– Po raz pierwszy w 20-letniej historii KSW starcie dwóch topowo sportowo przygotowanych zawodników, przy których popularności słowo „legenda” nie razi, a jest wręcz nieodzownym. Khalidov vs. Soldić, zapraszamy na walkę.

Z kolei Martin Lewandowski udzielił krótkiego wywiadu portalowi WP Sportowe Fakty.
– Myślę, że to będzie najdroższa walka w historii polskiego MMA – powiedział. – Bardzo liczę na to, że będzie dla nas najbardziej kasowa. Ale sami sobie zawiesiliśmy tę poprzeczkę wysoko, bo w naszej historii były już walki, dzięki którym biliśmy wiele rekordów.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Zobacz walkę Błachowicza na żywo w Abu Dhabi!

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button