KSWPolskie MMA

Oficjalnie: Mamed Khalidov vs. Roberto Soldić o pas wagi średniej!

Szlagierowo zapowiadające się starcie pomiędzy Mamedem Khalidovem i Roberto Soldiciem zostało oficjalnie potwierdzone – ale nie ujawniono, kiedy się odbędzie.
Organizatorzy oficjalnie potwierdzili plany zestawienia hitowego starcia pomiędzy dwoma mistrzami – rozdającym karty w wadze średniej Mamedem Khalidovem (35-7-2) i dzierżącym tron w kategorii półśredniej Roberto Soldiciem (19-3). Informacja o pojedynku została podana na PolsatSport.pl.
Wiadomo już, kiedy obaj zawodnicy staną naprzeciwko siebie – dosłownie staną, bo nie po to, aby walczyć. Otóż, do pierwszego staredownu dojdzie 23 października podczas gali KSW 64, która odbędzie się w Łodzi. Wtedy też organizatorzy ujawnią datę czeczeńsko-chorwackiego pojedynku.

Jeśli nie rozmijali się z prawdą właściciele KSW Martin Lewandowski i Maciej Kawulski, to pojedynek ten odbędzie się dopiero w 2022 roku. Taki bowiem scenariusz obaj zgodnie snuli w licznych wywiadach po ostatniej gali. W podobnym tonie wypowiadał się też sam Mamed Khalidov.

– Chcemy, żeby nasze gale się ze sobą łączyły, żeby wynikały jedna z drugiej – powiedział Lewandowski w rozmowie z WP Sportowe Fakty. – Dlatego zaprosimy Chalidowa i Soldicia do Atlas Areny, żeby ogłosić datę walki przy obecności kibiców. Poza tym dogrywamy ostatnie szczegóły, w tym lokalizację gali z udziałem dwóch mistrzów. Chcemy to wszystko ogłosić w szczególnej galowej atmosferze.Spekulacje nt. pojedynku Czeczena z Chorwatem nabrały rozpędu po wspomnianej gali KSW 63. Pokonawszy w obronie tytułu mistrzowskiego Patrika Kincla, Roberto Soldić zaprosił bowiem w tany Mameda Khalidova. Powinność swej służby znając, mistrz 84 kilogramów nie tylko natychmiast wyzwanie to zaakceptował, ale też publicznie zaapelował do szefów KSW, aby starcie to zestawili.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Starcie odbędzie się w limicie kategorii średniej, co oznacza 25-minutowy dystans oraz tytuł mistrzowski reprezentanta Arrachionu Olsztyn na szali.

41-letni już Mamed Khalidov to jedna z legend nadwiślańskiej sceny MMA. W swojej bogatej karierze pokonywał między innymi Jorge Santiago, Melvina Manhoefa, Michała Materlę, Borysa Mańkowskiego czy Jessego Taylora. Ostatnio był widziany w akcji w październiku ubiegłego roku, spektakularnie w rewanżu nokautując latającym kopnięciem Scotta Askhama. Rozsiadł się tym samym ponownie na tronie wagi średniej i przerwał czarną serię trzech porażek.
Młodszy od Czeczena aż o 15 lat Chorwat przebojem wdarł się do KSW w 2017 roku, odbierając pas mistrzowski wagi półśredniej Borysowi Mańkowskiemu. Później co prawda stracił go na rzecz Dricusa Du Plessisa, ale w rewanżu odzyskał tron. Obecnie może pochwalić się serią sześciu zwycięstw, w tym pięciu przez nokauty.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button