UFC

„Po prostu strzeliło mi w kostce” – BJ Penn zabiera głos po porażce z Ryanem Hallem

BJ Penn przełamał medialną ciszę po porażce z Ryanem Hallem podczas gali UFC 232, która odbyła się przed dwoma tygodniami.

Podczas grudniowej gali UFC 232 w Los Angeles były mistrz kategorii lekkiej i półśredniej BJ Penn powrócił do oktagonu po półtorarocznej przerwie – ale powrotu tego do udanych nie zaliczy. Już w pierwszej rundzie przegrał bowiem przez poddanie – pierwsze w karierze! – będąc zmuszonym odklepać fantastyczną skrętówkę autorstwa Ryana Halla.

Od czasu tego niepowodzenia Hawajczyk nie zabierał głosu w mediach – ale właśnie się to zmieniło.

Byłem w szoku, jak głęboko Ryan złapał mnie już na wejściu.

– powiedział Penn w rozmowie z portalem BJPenn.com.

Perfekcyjne wyczucie czasu. Próbowałem biec i wyrwać nogę, ale nie było szans, bo moje kolano utknęło na jego biodrach. Próbowałem więc bronić kolano i odwrócić je do góry, ale zanim spojrzałem, przeszedł do skrętówki i po prostu strzeliło mi w kostce.

Czułem, że miałem za sobą jeden z najlepszych obozów przygotowawczych. Treningi w Nova Uniao w Brazylii były wspaniałe. Nie jestem w stanie wyrazić, jak bardzo jestem wdzięczny Leo Santosowi i trenerowi Andre Pederneirasowi za ich wysiłek. Trenowaliśmy wszystko, łącznie ze skrętówkami – i czułem się świetnie. Po prostu tym razem się nie udało.
Hawajczyk przyznał, że jego kostka jest spuchnięta, ale cieszy się, że nie ucierpiało jego kolano.

Jest, jak jest.

– powiedział.

Czapki z głów przed Ryanem Hallem. To było perfekcyjne poddanie.

40-latek nie wygrał walki w UFC od 2010 roku, gdy ubił Matta Hughesa. Przegrał sześć ostatnich starć, w tym trzy przed czasem.

Po wspomnianej gali UFC 232 głównodowodzący amerykańskiego giganta Dana White stwierdził otwarcie, że nie chciałby już widzieć Hawajczyka w akcji, ale wygląda na to, że Penn ostatniego słowa jeszcze nie powiedział.

Wróciłem właśnie do domu na Hawajach.

– powiedział w temacie dalszych planów.

Poczekam na zaleczenie kostki i potem zastanowię się, co dalej zrobić z moim życiem.

*****

Lowking.pl trafia na Patronite.pl – oto dlaczego

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button