KSWPolskie MMA

Pięciu czołowych sędziów, także z KSW, uważa, że Marc Goddard popełnił błąd? Mocne oświadczenie menadżera Sebastiana Przybysza!

Artur Ostaszewski z grupy Shocker MMA poinformował, że pięciu czołowych sędziów uważa, iż Marc Goddard powinien był zdyskwalifikować Jakuba Wikłacza na KSW 86.
Nie narzeka na nudę menadżer Sebastiana Przybysza Artur Ostaszewski po sobotniej gali KSW 86, która odbyła się we Wrocławiu.

W walce wieczoru wydarzenia, na szali której znalazł się tytuł mistrzowski, Sebić zremisował jednogłośną decyzją sędziów z Jakubem Wikłaczem. Wszystko za sprawą nieprzepisowego kopnięcia w czwartej rundzie autorstwa mistrza. Sędzia Marc Goddard zinterpretował faul jako nieumyślny, odbierając jednak reprezentantowi Czerwonego Smoka dwa punkty. W rezultacie wszyscy sędziowie wypunktowali remis.
Szef grupy menadżerskiej Shocker MMA, do której należy Sebastian Przybysz, natychmiast złożył oficjalny protest na decyzję sędziego. Bardzo nie spodobało się to współwłaścicielowi KSW Martinowi Lewandowskiemu, który określił takie zachowanie mianem „frajerskiego”, grożąc też, że ujawni polecenia, jakie Sebić po soccer-kicku miał otrzymywać z narożnika.

– Pewnych rzeczy się nie kupi, np. klasy – skomentował wypowiedzi promotora Ostaszewski. – Tyle w temacie. Dobrej niedzieli.

Natomiast w poniedziałek rano Artur Ostaszewski przekazał najnowsze wieści z placu boju.

– Znam opinie pięciu czołowych sędziów, w tym też są sędziowie związani z KSW i uwaga… – napisał. – Wszyscy są zgodni – faul w walce Sebka i Kuby powinien był zakończyć się dyskwalifikacją. Kilku przekazało swe opinie do KSW, zobaczymy, jak się zachowa organizacja. Pozdrawiam „ekspertów”.

W innym wątku Artur Ostaszewski poinformował, że co najmniej trzech z pięciu przywołanych przezeń sędziów zadeklarowało, że „potwierdzi swoje słowa publicznie, jak będzie trzeba”.

Zgodnie z regulaminem widniejącym na oficjalnej stronie KSW, koszt wniesienia protestu to 1000 EURO. W przypadku negatywnego rozpatrzenia protestu, rzeczone pieniądze przepadają. W przypadku pozytywnego rozpatrzenia – organizatorzy je zwracają.O decyzji w sprawie protestu decyduje komisja złożona z trzech specjalistów. KSW ma 48 godzin na rozpatrzenie protestu. Przy okazji poprzedniego protestu – dotyczącego walki Michala Martinka z Danielem Omielańczukiem – decyzję w jego sprawie – negatywną – opublikowano w środę.

Sebastian Przybysz zdążył już zapowiedzieć, że nawet jeśli decyzja zostanie zmieniona – tj. werdykt zostanie rozpatrzony pozytywnie – pasa mistrzowskiego nie przyjmie.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button