Bellator

Phil Davis vs. King Mo i Michael Chandler vs. Josh Thomson na Bellatorze 154

Galę Bellator 154 uświetnią starcia Phila Davisa z Muhammedem Lawalem oraz Michaela Chandlera z Joshem Thomsonem.

Organizacja Bellator ogłosiła dwie najważniejsze walki gali Bellator 154, która odbędzie się 14 maja w San Jose.

W kategorii półciężkiej rękawice skrzyżują niedawny zwycięzca turnieju i nowy nabytek Bellatora Phil Davis (15-3) i zawodnik, który z tego turnieju po pierwszej zwycięskiej walce zmuszony był wycofać się z powodu kontuzji, ale później wygrał Grand Prix Wagi Ciężkiej Rizin FF, Muhammed Lawal (19-4).

Zwycięzca najprawdopodobniej powalczy o pas mistrzowski kategorii półciężkiej z Liamem McGearym, choć szef Bellatora, Scott Coker, nie wykluczył też scenariusza, w którym King Mo mógłby przenieść się do dywizji ciężkiej i tam bić się o pas.

W drugim ogłoszonym starciu mający za sobą dwa zwycięstwa w organizacji Josh Thomson (22-8) stanie w końcu przed poważnym testem – jego rywalem będzie również znajdujący się na fali dwóch wygranych Michael Chandler (14-3).

Teoretycznie zwycięzca miałby mocne papiery, aby powalczyć o złoto z zasiadającym na tronie kategorii lekkiej Willem Brooksem, ale wobec skomplikowanej sytuacji kontraktowej reprezentanta ATT trudno powiedzieć, co szykuje dla niego Bellator.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button