UFC

Paulo Costa vs. Uriah Hall i Raphael Assuncao vs. Rob Font na UFC 226

Pojedynki pomiędzy Paulo Costą i Uriahem Hallem oraz Raphaelem Assuncao i Robem Fontem trafiły na kartę walk lipcowej gali UFC 226 w Las Vegas.

Pierwotnie szykowane na galę UFC Fight Night 128 starcie w kategorii średniej pomiędzy Paulo Costą (11-0) i Uriahem Hallem (13-8) – niedoszłe z powodu kontuzji Brazylijczyka – ostatecznie zostało dodane do rozpiski gali UFC 226, która odbędzie się 7 lipca w Las Vegas. O przesunięciu pojedynku na ten właśnie termin poinformował w mediach społecznościowych Borrachinha.

Poniżej zapowiedź, wstępna analiza i przewidywane kursy na pojedynek, gdy był on ogłaszany na UFC FN 128:

Sklasyfikowany na 14. miejscu w rankingu 26-letni Brazylijczyk ma za sobą trzy zwycięstwa przez nokauty. W debiucie ubił Garretha McLellana, następnie ten sam los zafundował Oluwale Bamgbose, by wreszcie ostatnio, podczas gali UFC 217 w listopadzie ubiegłego roku, rozbić w pył Johny’ego Hendricksa.

Z kolei okupujący 10. pozycję w rankingu Hall był ostatnio widziany w akcji we wrześniu zeszłego roku, podczas gali UFC Fight Night 116 powracając z dalekiej podróży i po przetrwaniu pierwszej rundy w drugiej nokautując Krzysztofa Jotko. W ten sposób przerwał czarną serię trzech porażek – z Robertem Whittakerem, Derekiem Brunsonem i Gegardem Mousasim. Do oktagonu miał powrócić podczas styczniowej gali UFC Fight Night 124, ale problemy zdrowotne przekreśliły jego starcie z Vitorem Belfortem.

Biorąc pod uwagę agresywny – ale metodyczny! – styl walki Paulo Costy, jego gabaryty oraz moc, jaka drzemie w jego pięściach i kopnięciach, trudno nie faworyzować go w konfrontacji z od dawna mającym poważne problemy mentalne w oktagonie Jamajczykiem. Ten ostatni bywa jednak nieprzewidywalne i prawdopodobnie będzie miał po swojej stronie przewagę szybkości, wobec czego trudno całkowicie go skreślać.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Paulo Costa – 1.50
Uriah Hall – 2.50

*****

Nieco wcześniej do gali UFC 226 dodano pojedynek o dużym znaczeniu dla klasyfikacji w kategorii koguciej pomiędzy Raphaelem Assuncao (26-5) i Robem Fontem (15-3) został dodany do rozpiski. O zestawieniu pojedynku poinformował portal ReviewJournal.com.

Brazylijczyk znajduje się obecnie na 3. miejscu w klasyfikacji kategorii do 135 funtów. Wygrał aż dziesięć z ostatnich jedenastu walk, jedynej porażki doznając w konfrontacji z urzędującym mistrzem TJ-em Dillashawem. Od czasu tamtego niepowodzenia odniósł trzy wiktorie, pokonując kolejno Aljamaina Sterlinga i Marlona Moraesa – obu przez niejednogłośne decyzje – oraz Matthewa Lopeza przez nokaut w listopadzie zeszłego roku podczas gali UFC Fight Night 120.

Będący sprawnym bokserem Amerykanin będzie miał po swojej stronie przewagę gabarytów, ale Brazylijczyk to doświadczony i bardzo wszechstronny zawodnik, który potrafi radzić sobie w każdej płaszczyźnie. Font zrobi, co w jego mocy, aby utrzymywać rywala na końcach swoich pięści, ale Assuncao słynie z dużej aktywności i dobrego przygotowania kondycyjnego, wobec czego Amerykanina czeka trudne zadanie.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Raphael Assuncao – 1.55
Rob Font – 2.45

Rozpiska UFC 226

Walka wieczoru

265 lbs: Stipe Miocic (18-2) vs. Daniel Cormier (18-1) – o pas mistrzowski

Pozostałe

205 lbs: Gokhan Saki (1-1) vs. Khalil Rountree (6-2)
135 lbs: Raphael Assuncao (26-5) vs. Rob Font (15-3)
185 lbs: Paulo Costa (11-0) vs. Uriah Hall (13-8)
170 lbs: Mike Perry (11-3) vs. Yancy Medeiros (15-5)

*****

Lowkin’ Talkin’ #18 – KSW 43 | UFC on FOX 29

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button