UFC

Gokhan Saki vs. Khalil Rountree na UFC 226

Gokhan Saki i Khalil Rountree skrzyżują pięści podczas lipcowej gali UFC 226 – Miocic vs. Cormier, która odbędzie się w Las Vegas.

Matchmakerzy UFC powrócili do zestawienia pojedynku Gokhana Sakiego z Khabilem Rountree, który pierwotnie miał się odbyć w grudniu zeszłego roku podczas gali UFC 219. Obaj zawodnicy skrzyżują pięści 7 lipca podczas gali UFC 226 w Las Vegas, o czym oficjalnie poinformowała organizacja.
Dla Turka będzie to powrót do akcji po kontuzji, która wyeliminowała go ze wspomnianego pierwszego starcia z Rountree. W swoim debiutanckim boju we wrześniu zeszłego roku podczas gali UFC Fight Night 117 w Saitamie zdemolował Luisa Henrique da Silvę.

Z kolei Amerykanin był ostatnio widziany w akcji właśnie podczas gali UFC 219, przegrywając jednogłośną decyzją sędziowską z Michałem Oleksiejczukiem, który zastąpił wówczas Tureckiego Tysona. Wynik walki z czasem zmieniono jednak na no-contest z uwagi na wpadkę dopingową Polaka.

Poniżej wstępna analiza walki z pierwszej jej zapowiedzi:

Obaj zawodnicy to uderzacze, więc prawdopodobnie to właśnie w płaszczyźnie stójkowej będzie toczyła się walka. Biorąc jednak pod uwagę, że w szermierce na pięści i kopnięcia Saki nie ma sobie w kategorii półciężkiej równych, trudno nie widzieć go w roli faworyta w tym elemencie. Niewykluczone zatem, że mimo wszystko Rountree spróbuje jednak przenieść walkę do parteru, gdzie z góry jego szanse na zwycięstwo na pewno będą większe. Rzecz jednak w tym, że nie dość, że przedarcie się prze kontry Sakiego łatwe nie będzie, to i defensywne zapasy Turka wydają się całkiem przyzwoite. Pytanie jednak, czy Turek w tak krótkim czasie zdoła poprawić kondycję, ewentualnie okiełznać swoje mordercze żądze w oktagonie, które prowadzą do tego, że każdym uderzeniem próbuje urwać rywalowi głowę, mocno w ten sposób drenując swój bak z paliwem.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Gokhan Saki – 1.50
Khalil Rountree – 2.50

*****

Typowanie KSW 43 – Janikowski vs. Bahati

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button