UFC

Stipe Miocic vs. Daniel Cormier walką wieczoru UFC 226

Starcie mistrza kategorii ciężkiej Stipego Miocica z mistrzem kategorii półciężkiej Danielem Cormierem zostało walką wieczoru UFC 226

Pojedynek o pas mistrzowski kategorii ciężkiej pomiędzy Stipe Miocicem i Danielem Cormierem został oficjalnie ogłoszony walką wieczoru gali UFC 226, która odbędzie się 7 lipca w Las Vegas.

Wcześniej obaj mistrzowie poprowadzą naprzeciwko siebie The Ultimate Fighter 27, w którym udział wezmą niepokonani zawodnicy kategorii piórkowej i lekkiej.

Obaj zawodnicy byli ostatnio widziani w akcji ledwie tydzień temu, broniąc pasy mistrzowskie swoich kategorii. Stipe Miocic zamęczył zapaśniczo na pełnym dystansie Francisa Ngannou, po raz trzeci – rekordowy! – broniąc złota 265 funtów, podczas gdy DC szybko ubił Volkana Oezdemira, w ten sposób po raz czwarty utrzymując się na tronie kategorii półciężkiej.

Dla Daniela Cormiera, który przez cały tydzień solennie zapewniał, że ani myśli o powrocie do kategorii ciężkiej – stary fan WWE! – będzie to szansa na dołączenie do grona czterech zawodników, którzy zdobywali złoto dwóch różnych kategorii wagowych UFCRandy’ego Couture’a, BJ-a Penna, Conora McGregora i Georgesa Saint-Pierre’a. To jednak nie wszystko, bo pokonując Miocica, doszlusuje też do McGregora jako jedyny w historii zawodnik z dwoma pasami mistrzowskimi jednocześnie.

Nie będzie jednak o to łatwo, bo defensywa zapaśnicza Miocica stoi na bardzo wysokim poziomie, a jego stójka stanowić może nie lada wyzwanie dla DC. Z drugiej natomiast strony, mistrz kategorii półciężkiej powinien mieć po swojej stronie przewagę szybkościową i być może kondycyjną – a szczególnie ta ostatnia może mieć kapitalne znaczenie dla bojów zapaśniczych. Tym niemniej, warto pamiętać, że Cormier jest już na ostatnim zakręcie swojej kariery – ma już swoje lata i lepszy nie będzie. Miocic natomiast wydaje się znajdować w szczytowej formie.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Stipe Miocic – 1.60
Daniel Cormier – 2.25

*****

Analizy UFC on FOX 27 – Jacare Souza vs. Derek Brunson II

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button