BellatorCage WarriorsEuropejskie MMA

Paddy Pimblett wygrywa dyskusyjną decyzją, Andrey Koreshkov znokautowany

Podsumowanie najważniejszych walk z zeszłotygodniowych gal Bellator 164 oraz Cage Warriors Unplugged.

Poprzedni tydzień był zdominowany przez nowojorską galę UFC 205, ale nie znaczy to, że brakowało emocji na innych arenach.

Na gali Bellator 164, która odbyła się w Izraelu, właściciela zmienił pas mistrzowski kategorii półśredniej. Mocno faworyzowany Rosjanin Andrey Koreshkov (19-2) w swojej drugiej obronie tytułu poległ z Brazylijczykiem Douglasem Limą (28-6) i tym samym jego seria pięciu kolejnych wiktorii pod banderą amerykańskiej organizacji dobiegła końca.

Rosjanin był odrobinę lepszy w dwóch pierwszych odsłonach, korzystając z zapasów i kontroli z góry, ale w trzeciej rundzie po dobrym prawym rzucił się do ostrego ataku, aby skończyć Brazylijczyka pod siatką – przyjął jednak potężny lewy sierpowy, po którym padł na deski nieprzytomny.

Ponadto udany debiut pod banderą Bellatora zaliczył były zawodnik UFC Noad Lahat (10-2), który w co-main evencie gali poddał w pierwszej rundzie Scotta Cleve’a (16-5).

Wszystkie wyniki Bellatora 164 tutaj.

Emocji nie brakowało też w Londynie na gali Cage Warriors Unplugged, na której doszło do dwóch walk mistrzowskich.

W starciu wieczoru uchodzący za wielki talent i następcę Conora McGregora Paddy Pimblett (13-1) po piekielnie trudnej walce kontrowersyjnie wypunktował znanego z TUF Juliana Erosę (17-4).

Brytyjczyk na przestrzeni całego pojedynku miał masę problemów w stójce, kilka razy lądując na deskach po uderzeniach Amerykanina. Wydawało się kilkukrotnie, że dobrze broniący coraz bardziej desperackich prób zapaśniczych rywala Erosa jest o włos od posłania liverpoolczyka do krainy Morfeusza, ale nie zrobił tego i ostatecznie przegrał na kartach sędziowskich.

To nie był jednak koniec show, bo w wywiadzie po walce Pimblett tłumaczył swoją dyspozycją kiepską dietą, by następnie… No cóż.

Na tej samej gali pas mistrzowski kategorii lekkiej obronił też kolega Pimbletta Chris Fishgold (16-1), który po zaciętym boju dzięki przewadze zapaśniczej wypunktował Nica Herrona-Webba (19-8).

Komplet wyników Cage Warriors Unplugged tutaj.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button