UFC

Ovince St. Preux wystąpi na UFC Fight Night 132 w Singapurze – trzy nowe walki ogłoszone

Czerwcowa gala UFC Fight Night 132 w Singapurze została uzupełniona o trzy nowe zestawienia, a wśród nich starcie Tysona Pedro z Ovincem St. Preuxem.

Organizatorzy ogłosili trzy nowe pojedynki, które odbędą się podczas zaplanowanej na 23 czerwca w Singapurze gali UFC Fight Night 132.

W kategorii półciężkiej rękawice skrzyżują zwycięski w trzech z dotychczasowych czterech pojedynków w oktagonie Tyson Pedro (7-1) i Ovince St. Preux (22-11), którego seria trzech wiktorii została ostatnio przerwana przez Ilira Latifiego.

OSP to zdecydowanie najtrudniejszy przeciwnik w dotychczasowej karierze Pedro. Australijczyk nie miałby zapewne nic przeciwko, aby przenieść walkę do parteru, ale będzie to bardzo trudne z uwagi na świetną defensywę zapaśniczą Haitańczyka. Szermierka w stójce będzie natomiast skomplikowana – groźniejszy jest tam OSP, który będzie miał też po swojej stronie warunki fizyczne, ale Pedro jest znacznie kreatywniejszy, dysponując bogatszym arsenałem uderzeń.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Tyson Pedro – 2.25
Ovince St. Preux – 1.60
W trzecim występie w kategorii półśredniej rozpędzony dwoma wiktoriami Jake Matthews (13-3) pójdzie w oktagonowe tany z również zwycięskim w dwóch ostatnich potyczkach Shinsho Anzaim (10-2).

Jeśli Australijczyk utrzyma walkę na nogach, przewaga powinna należeć do niego, bo Japończyk to przede wszystkim grappler – choć na początku walki niebezpieczny także na nogach. Wydaje się, że Matthews powoli łapie wiatr w żagle w UFC, przede wszystkim od strony mentalnej, wobec czego trudno nie widzieć go w roli faworyta – szczególnie, że od strony zapaśniczej, bardzo istotnej w tym starciu, prezentuje się solidnie.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Jake Matthews – 1.35
Shinsho Anzai – 3.20

Wreszcie ostatni dodany pojedynek odbędzie się w kategorii muszej. Mający za sobą świetne debiut młodziutki Japończyk Naoki Inoue (11-0), który był ostatnio trapiony przez kontuzje, stanie do walki z Mattem Schnellem (11-4), który po dwóch z rzędu porażkach na otwarcie przygody z UFC ostatnim zwycięstwem uratował się przed zwolnieniem.

Inoue zapowiada się na nie lada talent, prezentując przebłyski wielkiej klasy w każdej płaszczyźnie. Biorąc jednak pod uwagę poprawioną ostatnimi czasy mocno stójkę i poruszanie się Amerykanina, wydaje się, że Japończyk poszuka obaleń, bo w parterze powinien mieć wyraźną przewagę.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Naoki Inoue – 1.55
Matt Schnell – 2.45

Rozpiska UFC Fight Night 132

Walka wieczoru

170 lbs: Donald Cerrone (33-10) vs. Leon Edwards (15-3)

Pozostałe

205 lbs: Tyson Pedro (7-1) vs. Ovince St. Preux (22-11)
170 lbs: Jake Matthews (13-3) vs. Shinsho Anzai (10-2)
125 lbs: Naoki Inoue (11-0) vs. Matt Schnell (11-4)
125 lbs: Jessica Rose-Clark (9-4) vs. Jessica Eye (12-6)
125 lbs: Ashkan Mokhtarian (13-3) vs. Jenel Lausa (7-4)
115 lbs: Nadia Kassem (5-0) vs. Xiaonan Yan (8-1)

*****

Gangster Justin Gaethje reaguje na przyjęcie najmocniejszego ciosu w walce – video

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button