Oficjalnie: Conor McGregor z najwyższą wypłatą za UFC 246 – ale bez rekordu

Stanowa Komisja Sportowa w Nevadzie ujawniła oficjalne zarobki zawodników – w tym Conora McGregora – za UFC 246,

Kilka dni temu gruchnęły nieoficjalne doniesienia o rekordowej – oficjalnie – gaży dla Conora McGregora za występ na dzisiejszej gali UFC 246 w Las Vegas. Informowano o $5 milionach, jakie miał zainkasować za starcie z Donaldem Cerrone.

Okazuje się jednak, że doniesienia te nie mają pokrycia w rzeczywistości. Stanowa Komisja Sportowa w Nevadzie ujawniła bowiem właśnie oficjalne wynagrodzenia dla wszystkich zawodników biorących udział w UFC 246.

Notorious otrzyma gwarantowane $3 miliony – bez bonusu za potencjalne zwycięstwo. Tyle samo, tj. gwarantowane $3 miliony zainkasował oficjalnie za swój ostatni występ – porażkę z Khabibem Nurmagomedovem w październiku 2018 roku.
Nie jest jednak oczywiście żadną tajemnicą, że finalna wypłata da Notoriousa za UFC 246 będzie znacznie wyższa – otrzyma on bowiem procent ze sprzedaży PPV. Sam szacował swoje łączne wpływy na, bagatela, $80 milionów, choć oczywiście do estymacji tych należy podchodzić z dystansem.

Z kolei gaża Donalda Cerrone, który podpisał na okoliczność starcia z Irlandczykiem nowy, obejmujący sześć pojedynków kontrakt, wynosi $200 tys. za występ i drugie tyle za zwycięstwo. Nie wiadomo, czy Amerykanin otrzyma też procent z PPV – wiadomo natomiast, że był niezwykle rad z nowych warunków umowy.

Ostatnie oficjalne dane na temat wynagrodzenia dla Kowboja pochodzą z jego walki z Robbiem Lawlerem w 2017 roku. Jego gaża za występ wynosiła wówczas $155 tys.

Poniżej wynagrodzenia dla zawodników z karty głównej UFC 246 (za MMAFighting.com).Conor McGregor: $3 mln za występ / (brak bonusu za zwycięstwo)
Donald Cerrone: $200 tys. za występ / $200 tys. za zwycięstwo

Holly Holm: $150 tys. / $50 tys.
Raquel Pennington: $63 tys. / $63 tys.

Aleksei Oleinik: $75 tys. / $75 tys.
Maurice Greene: $30 tys. / $30 tys.

Anthony Pettis: $155 tys. / $155 tys.
Diego Ferreira: $50 tys. / $50 tys.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz darmowy zakład 50 PLN

*****

Conor McGregor vs. Donald Cerrone – analiza bukmacherska PZBUK przed UFC 246

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply