„Wydaje im się, że jestem już grzanką, a nadal jestem chlebem” – Conor McGregor zdradza rekordową wypłatę za UFC 246

Conor McGregor zdradził astronomiczne pieniądze, jakie spodziewa się zarobić za walkę z Donaldem Cerrone na UFC 246.

Kilka dni temu gruchnęły nieoficjalne doniesienia, wedle których gwarantowana gaża powracającego do oktagonu po 16-miesięcznym z nim rozbracie Conora McGregora na okoliczność walki wieczoru gali UFC 246 z Donaldem Cerrone wyniesie $5 milionów dolarów.

Kwota ta stanowiłaby najwyższą oficjalną podstawową wypłatę w dziejach UFC. Czy natomiast rzeczywiście tyle właśnie w jej ramach zainkasuje Irlandczyk, dowiemy się już za kilka dni, gdy Stanowa Komisja Sportowa w Nevadzie opublikuje oficjalne zarobki wszystkich zawodników, którzy wejdą do oktagonu podczas sobotniej gali.

Tymczasem w najnowszym wywiadzie z Arielem Helwaniem z ESPN.com Conor McGregor uchylił też rąbka tajemnicy na temat swoich pełnych zarobków – tych przewidywanych – za pojedynek z Donaldem Cerrone.
Jestem przekonany, że to będzie ładna suma.

– powiedział lakonicznie Irlandczyk, a zapytany, czy będzie to jego najwyższa wypłata w karierze, dodał:

Prawdopodobnie największa w mojej karierze MMA.

Swoim jednak zwyczajem doskonale znający powinność swej dziennikarskiej służby i lubujący się w drążeniu tematów dla rozmówcy niewygodnych Ariel Helwani ustępować nie zamierzał. Zapytał mianowicie Notoriousa o jakim rzędzie wielkości mowa.

Powiedziałbym, że około…

– odrzekł Conor, zachowując poważną minę.

Szacuję solidne $80 milionów.

Usłyszawszy tę kwotę, kanadyjski dziennikarz nie parsknął jednak śmiechem, zamiast tego z niedowierzaniem pomieszanym z uznaniem dopytując: „80? Poważnie?”. Irlandczyk wyjaśnił szybko, że tak, owszem – $80 milionów, ponieważ otrzyma też procent ze sprzedaży PPV poza Stanami Zjednoczonymi.

Tak… Bo mamy jeszcze Australię, Kanadę i Anglię oraz Irlandię. Powinno więc być dobrze.

– stwierdził Notorious.Za pojedynek z Khabibem Nurmagomedovem podczas gali UFC 229 Irlandczyk zarobił oficjalnie $3 miliony gwarantowanej wypłaty, ale szacował wówczas swoje pełne zarobki na około $50 milionów. I właśnie taką kwotę podał, zapytany teraz przez Helwaniego o wynagrodzenie za tamtejszy pojedynek z Dagestańczykiem.

Wydaje im się, że jestem już grzanką, a nadal jestem chlebem.

– stwierdził, wesoło szczerząc zęby.

Przyjmuje się, że najwięcej Notorious zarobił oczywiście na bokserskiej walce z Floydem Mayweatherem Jr. Wedle różnych szacunków mógł wówczas wzbogacić się nawet o $100 milionów.
Znacznie bardziej tajemniczo i zagadkowo McGregor wypowiedział się natomiast w temacie swojego kontraktu z UFC. Drążącemu temat Kanadyjczykowi odpowiadał półsłówkami, jakby niechętnie. Stwierdził jedynie – poprzez przytakiwanie słowom Helwaniego – że podpisał z amerykańskim gigantem nowy kontrakt na jeden pojedynek. Wierzy, że po tym jak rozprawi się z Kowbojem, podpisze koleją umowę, jeszcze atrakcyjniejszą.

Cały wywiad poniżej:

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz darmowy zakład 50 PLN

*****

Kursy bukmacherskie na walkę McGregor vs. Cerrone ujawnione

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply