Doniesienia: Conor McGregor z najwyższą gażą w historii UFC za walkę z Donaldem Cerrone

Wedle nieoficjalnych doniesień, Conor McGregor zarobi rekordową gwarantowaną wypłacę za starcie z Donaldem Cerrone na UFC 246.

Może i Conor McGregor nie odniósł zwycięstwa w oktagonie od ponad trzech lat, może i nie był widziany w akcji od szesnastu miesięcy, a ostatnimi czasy broił poza oktagonem na lewo i prawo, będąc bohaterem skandali obyczajowych i prawnych, ale… Swoją wartość zna.

Jak bowiem donosi portal The Sun, za zbliżającą się wielkimi krokami walkę z Donaldem Cerrone, która uświetni galę UFC 246 w Las Vegas, Irlandczyk otrzyma gwarantowane wynagrodzenie w kwocie… £3.8 miliona! Odpowiada to $5 milionom.

Kwota ta stanowi najwyższą gwarantowaną, jaka była kiedykolwiek wypłacona w historii UFC. Mowa oczywiście o gażach, które podawane były do publicznej wiadomości przez amerykańskie komisje sportowe, bo nie sposób wykluczyć, że wedle nieoficjalnych informacji – przytoczonych nawet jednak przez ForbesaKhabib Nurmagomedov za konfrontację z Dustinem Poirierem na UFC 242 w Abu Zabi zainkasował gwarantowane $6 milionów.

Dodajmy, że za pojedynek z Dagestańskim Orłem oraz rewanżowe starcie z Natem Diazem Notorious zainkasował po $3 miliony.
Nie ulega też wątpliwości, że wypłata dla Conora McGregora wzrośnie o procent ze sprzedaży PPV gali, która – jak zapewnia od dłuższego czasu Dana White – cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Tak duży wzrost gwarantowanej gaży Conora McGregora – prawie dwukrotny – może być pochodną wejścia w życie umowy pomiędzy UFC i ESPN dotyczącej dystrybucji numerowanych gal amerykańskiego giganta. Obecnie proces zakupienia takowej jest znacznie bardziej skomplikowany niż onegdaj – wcześniej należy między innymi zarejestrować się w aplikacji ESPN+ – a to nie wpływa korzystanie na wielkość sprzedaży.Jeśli zaś chodzi o wynagrodzenie Donalda Cerrone, wieść gminna niesie – za portalem EssentialySports.com – że będzie ono oscylować w granicach $2 milionów dolarów. Byłaby to oczywiście najwyższa gwarantowana gaża w karierze Kowboja.
Informacje opublikowane przez The Sun o $5-milionowych zarobkach Conora McGregora nie są póki co oficjalne, ale jako że gala UFC 246 odbędzie się w Las Vegas, gaże wszystkich zawodników zostaną podane do publicznej wiadomości przez Stanową Komisję Sportową w Nevadzie.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK z bonusem 500 PLN na start

*****

Kursy bukmacherskie na walkę McGregor vs. Cerrone ujawnione

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

1 Comment

  1. aliendeg

    11 stycznia 2020 at 14:46

    smutne to pieniadze przy bokserach wszystkich.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply