Norman Parke chętny na rewanż o pas z Borysem Mańkowskim

Tymczasowy mistrz wagi lekkiej KSW Norman Parke wyraża zainteresowanie rewanżowym starciem z Borysem Mańkowskim.

U tymczasowego mistrza kategorii lekkiej Normana Parke po staremu – czyli sytuacja zmienia się jak w kalejdoskopie, niemal z dnia na dzień.

Zobacz także: były mistrz FEN z nokautem dekady na weteranie UFC

Sięgnąwszy po tymczasowy pas mistrzowski w starciu z Marcinem Wrzoskiem, Irlandczyk z Północy najpierw obiecał pokonanemu rewanż, by następnie rzucić wyzwanie mistrzowi Bellatora Patricio Freire. Później wyraził gotowość do walki podczas grudniowej gali KSW 52 w Gliwicach – byle nie w limicie wagi lekkiej i nie przeciwko rywalowi z Polski.

Z kolei kilka dni temu wyraził zainteresowanie pójściem w bój na gołe pięści z Jasonem Knigtem. Teraz natomiast… zaprasza w tany Borysa Mańkowskiego, którego jednogłośnie wypunktował w marcu tego roku.

Chcielibyście obejrzeć walkę Borys vs. Parke 2? Tamtą walkę wziąłem na trzy tygodnie przed galą. Moja kondycja nie była najlepsza, ale walczyłem mądrze i dałem mu się wyszumieć. Daliśmy bliską walkę i chętnie stanę z nim do rewanżu o pas w Belfaście. 5 rund po 5 minut.

Te słowa z pewnością nie przypadną do gustu ani garnącemu się do rewanżu Marcinowi Wrzoskowi, ani też Marianowi Ziółkowskiemu, który znajduje się na fali dwóch efektownych zwycięstw, a z walki z Normanem Parke zmuszony był wycofać się z powodu kontuzji.

Nieukrywający zainteresowania rewanżem z Irlandczykiem z Północy Diabeł Tasmański przed dwoma tygodniami przerwał czarną serię trzech porażek, pokonując przez poddanie Vaso Bakocevicia podczas chorwackiej gali KSW 51. Rzecz jednak w tym, że pojedynek odbył się w limicie 73 kilogramów. Natomiast w limicie wagi lekkiej Borys Mańkowski stoczył w KSW tylko jedną w karierze walkę, w 2010 roku przegrywając z Niko Puhakką.
Z drugiej zaś strony, warto mieć na uwadze, że Stormin otrzymał pojedynek o tymczasowy pas mistrzowski 70 kilogramów z Polskim Zombie, również wcześniej nie odnosząc w KSW żadnego zwycięstwa w tym właśnie limicie.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK z bonusem 500 PLN na start

*****

Nudy w Sao Paulo, czyli… Błachowicz jak Gaethje!

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply