UFC

Nikita Krylov, Khalil Rountree i Montel Jackson wracają do akcji – trzy nowe walki na UFC 236

Kwietniowa gala UFC 236 została wzbogacona o trzy nowe, oficjalnie zapowiedziane pojedynki.

Szykowana na 13 kwietnia w Atlancie gala UFC 236 zyskała trzy nowe zestawienia, które zostały oficjalnie zapowiedziane podczas transmisji z gali UFC on ESPN+ 3 w Pradze.

W kategorii półciężkiej dojdzie do rewanżowego starcia pomiędzy mającym za sobą nieudany powrót do oktagonu – przegrał z Janem BłachowiczemNikitą Krylovem (25-6) i wypunktowanym ostatnio przez Dominicka Reyesa Ovincem St. Preuxem (23-12). Obaj zawodnicy spotkali się pięć lat temu – Haitańczyk poddał wówczas Ukraińca swoim firmowym duszeniem Von Flue.

Niewątpliwie od czasu ich pierwszej potyczki to Krylov rozwinął się bardziej i jeśli tylko nie da się obalić i poskręcać albo ustrzelić jakimś cepem w stójce, powinien być w stanie obtańcować i rozstrzelać mającego już najlepsze lata kariery za sobą OSP.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Nikita Krylov – 1.55
Ovince St. Preux – 2.45

Wstępny typ:

Nikita Krylov
O powrót na zwycięskie tory – także w kategorii półciężkiej – powalczą w Atlancie Eryk Anders (11-3), który przegrywał ostatnio z Thiago Santosem i Eliasem Theodorou, oraz Khalil Rountree (7-3), ubity w ostatnim występie przez Johnny’ego Walkera.

Anders nie stroni od toczenia walk w stójce, ale wydaje się, że w konfrontacji z Rountree może poszukać parteru, bo to zdecydowanie najsłabszy element w oktagonowej grze tego ostatniego. Anders będzie też miał po swojej stronie twardą szczękę i agresję, ale jego niska aktywność stanowić może szansę dla Rountree, który w obszarze stójkowym będzie prawdopodobnie szybszy – dopóki będzie miał oczywiście paliwo w baku, z czym bywa różnie na dalszych etapach jego walk.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Khalil Rountree – 1.70
Eryk Anders – 2.05

Wstępny typ:

Eryk Anders

Wreszcie w kategorii koguciej powracający po demolce na Brianie Kelleherze utalentowany Montel Jackson (7-1) sprawdzi się z również zwycięskim ostatnio – wypunktował Jonathana MartinezaAndre Soukhamthathem (13-6).

Obaj zawodnicy to przede wszystkim sprawni stójkowicze, ale mając na uwadze gabaryty Jacksona i sposób, w jaki je wykorzystuje – a także solidną defensywę zapaśniczą – trudno nie widzieć go w roli faworyta naprzeciwko nastawionego na kontry, często mało aktywnego i niewyróżniającego się oktagonową inteligencją Soukhamthatha.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Montel Jackson – 1.45
Andre Soukhamthath – 2.55

Wstępny typ:

Montel Jackson

Rozpiska UFC 236

Walka wieczoru

155 lbs: Max Holloway (20-3) vs. Dustin Poirer (24-5) – o tymczasowy pas

Co-main event

185 lbs: Kelvin Gastelum (16-3) vs. Israel Adesanya (16-0) – o tymczasowy pas

Pozostałe

125 lbs: Paige VanZant (8-4) vs. Poliana Botelho (7-2)
205 lbs: Eryk Anders (11-3) vs. Khalil Rountree (7-3)
205 lbs: Nikita Krylov (25-6) vs. Ovince St. Preux (23-12)
145 lbs: Boston Salmon (6-1) vs. Khalid Taha (12-2)
125 lbs: Wilson Reis (23-9) vs. Alexandre Pantoja (20-3)
135 lbs: Montel Jackson (7-1) vs. Andre Soukhamthath (13-6)

*****

„Jestem gotowy, żeby wziąć następną walkę!” – Michał Oleksiejczuk podsumował wiktorię z Gianem Villante

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button