UFC

Kelvin Gastelum vs. Israel Adesanya o tymczasowy pas wagi średniej na UFC 236

Pod nieobecność mistrza wagi średniej Roberta Whittakera o tymczasowe złoto podczas kwietniowej gali UFC 236 powalczą Israel Adesanya i Kelvin Gastelum.

Pojedynek o tymczasowy pas mistrzowski kategorii średniej pomiędzy Kelvinem Gastelumem (16-3) i Israelem Adesanyą (16-0) został dodany do gali UFC 236, która odbędzie się 13 kwietnia w nieujawnionej jeszcze lokalizacji.

O zestawieniu walki doniósł dziennikarz Brett Okamoto.
Obaj zawodnicy ostatnio prowadzili medialną kampanię na rzecz walki o pas mistrzowski. Nigeryjczyk chciał, aby na szali jego kolejnego starcia znalazł się właściwy tytuł odebrany wcześniej Robertowi Whittakerowi, natomiast Amerykanin nie był tak radykalny, godząc się na tymczasowy pas. Jak widać, matchmakerzy ostatecznie wybrali opcję Gasteluma.

Powrót Australijczyka do akcji – wedle jego sztabu – jest przewidywany na czerwiec lub lipiec, ale wiele zależy od rehabilitacji po problemach z przepukliną i jelitem grubym.

Wojujący pod sztandarem UFC ledwie rok Israel Adesanya wygrał wszystkie pięć walk, jakie dotychczas stoczył, torując sobie w ten sposób drogę na 5. miejsce w klasyfikacji. Podczas lutowej gali UFC 234 w Melbourne wypunktował Andersona Silvę. Wcześniej natomiast pokonywał między innymi Dereka Brunsona czy Brada Tavaresa.

Okupujący 4. miejsce w rankingu Kelvin Gastelum był ostatnio widziany w akcji w maju zeszłego roku, podczas gali UFC 224 pokonując na pełnym dystansie Ronaldo Jacare Souzę. Wcześniej natomiast demolką na Michaelu Bispingu podniósł się po porażce z Chrisem Weidmanem. Podczas gali UFC 234 miał wojować z Robertem Whittakerem o złoto, ale problemy zdrowotne Australijczyka pogrzebały te plany.

Nie ulega wątpliwości, że zdecydowanie ustępujący Nigeryjczykowi pod względem warunków fizycznych Amerykanin zmuszony będzie ostro nacierać, aby w półdystansie rozpuszczać ręce, może poszukać jakiegoś obalenia. O ile jednak o przewrócenie Adesanyi może nie być łatwo, to agresywny styl walki Gasteluma – czyli jego domyślny – jego twarda szczęka, ciężkie ręce i szybkość stanowić mogą problemy dla nieczującego się najlepiej w walce ze wstecznego (utrudnione kopnięcia!) i niewyróżniającego się w grze kontrującej Nigeryjczyka.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Israel Adesanya – 1.60
Kelvin Gastelum – 2.25

Wstępny typ:

Israel Adesanya

*****

Lowing.pl trzy miesiące z Patronite.pl

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button