UFC

Nieoficjalnie: dystans rewanżu Joanny Jędrzejczyk z Weili Zhang ustalony!

Wedle nieoficjalnych doniesień, ustalono ostatecznie dystans, na jakim odbędzie się rewanż Joanny Jędrzejczyk z Weili Zhang.
W sobotę organizatorzy oficjalnie potwierdzili, że rewanżowe starcie pomiędzy dwoma byłymi mistrzyniami wagi słomkowej, Joanną Jędrzejczyk i Weili Zhang, odbędzie się podczas zaplanowanej na 11 czerwca w Singapurze gali UFC 275, którą zwieńczy mistrzowski bój w 205 funtach pomiędzy Gloverem Teixeirą i Jirim Prochazką.

Pierwsze polsko-chińskie starcie, któreg odbyło się w marcu 2020 roku, zostało uznane za jedno z najlepszych w historii kobiecego MMA – a przez wielu za najlepsze. Obronną ręką wyszła wówczas z niego Zhan, po morderczym boju pokonując Polkę niejednogłośną decyzją sędziów.
Sternik UFC Dana White zapowiedział przed dwoma tygodniami, że spróbuje doprowadzić do tego, aby czerwcowy rewanż również – podobnie jak pierwsza konfrontacja – odbył się na 5-rundowym dystansie. W udzielanych później wywiadach Jędrzejczyk potwierdziła gotowość na 25-minutową walkę, uzależniając to od kwestii finansowych.

Tymczasem właśnie się okazało, że porozumienia jednak nie osiągnięto. Jak bowiem doniósł dziennikarze Damon Martin, druga walka jest przewidziana na 15 minut.

Dla polskiej zawodniczki będzie to powrót do oktagonu po ponad dwuletniej przerwie. Jędrzejczyk nie była widziana w akcji właśnie od czasu porażki z Zhang.

Chinka z kolei w międzyczasie stoczyła dwa pojedynki z Rose Namajunas, oba kończąc na tarczy. W kwietniu 2021 roku przegrała z Amerykanką przez szybki nokaut, tracąc tytuł mistrzowski, a pół roku później uległa jej niejednogłośną decyzją sędziowską.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button