Polskie MMAUFC

„Chcesz, żebym to zrobił?” – Dana White odpowiedział na prośbę dziennikarza dot. rewanżu Joanny Jędrzejczyk z Weili Zhang

Szefujący UFC Dana White zabrał głos na temat rewanżowego starcia Joanny Jędrzejczyk z Weili Zhang, które jest zaplanowane na czerwcową galę UFC 275.
W sobotę gruchnęły doniesienia, wedle których w ramach czerwcowej gali UFC 275 w Singapurze dojdzie do rewanżowego starcia pomiędzy dwoma byłymi mistrzyniami kategorii słomkowej, Joanną Jędrzejczyk i Weili Zhang.

Obie zawodniczki spotkały się po raz pierwszy w marcu 2020 roku, dając efektowne, wyniszczające widowisko, ochrzczone później przez opinię publiczną mianem najlepszej walki niewieściego MMA. Z tarczą oktagon opuściła wówczas Chinka, która pokonała Polkę niejednogłośną decyzją sędziowską.
Wspomnianą czerwcową galę UFC 275 zwieńczy starcie na szczycie kategorii półciężkiej pomiędzy Gloverem Teixeirą i Jirim Prochazką, a na szali polsko-chińskiego rewanżu nie znajdzie się oczywiście żaden tytuł mistrzowski, który zmieniałby dystans pojedynku z trzech na pięć rund.

Rzecz jednak w tym, że… Rewanż Jędrzejczyk z Zhang może ostatecznie rozegrać się właśnie na dystansie 25 minut! Tako przynajmniej rzecze sternik amerykańskiego giganta Dana White, który podczas konferencji prasowej po gali UFC 273 w Jacksonville został zapytany o to właśnie zestawienie…

– Widziałem wczoraj, że zestawiono rewanż Joanny z Weili w Singapurze – powiedział dziennikarz Oscar Willis z TheMacLife. – Czy mając na uwadze, jak epicka była pierwsza walka, wchodzi w grę 5-rundowy dystans, czy jednak będą to trzy rundy.

– Dobre pytanie – zadumał się White. – Chcesz, żebym zrobił z tego pięć rund?

– Tak, poproszę.

– W porządku – uśmiechnął się szeroko White. – Popracujemy nad tym.
Poza wspomnianym mistrzowskim starciem w 205 funtach w Singapurze odbędzie się jeszcze jeden pięciorundowy bój – do siódmej obrony tronu wagi muszej stanie Valentina Shevchenko, która stanie w szranki z Tailą Santos. Czy potyczka Polki z Chinką może być trzecim 25-minutowym pojedynkiem na UFC 275?

Joanna Jędrzejczyk nie była widziana w akcji właśnie od czasu krwawej jatki z Weili Zhang, z której wyszła mocno porozbijana. Jak później przyznała, mocno przewartościowała wtedy swoje wartości, zdając sobie sprawę, że zdrowie jest jednak najważniejsze. Przez dłuższy czas nie była w stanie dojść do porozumienia z UFC w sprawie finansów, nie ukrywając, że liczy na podwyżkę.

Weili Zhang od czasu wiktorii z Polką stoczyła dwie mistrzowskie walki z Rose Namajunas, obie przegrywając. Pierwszą przez szybki nokaut, a drugą niejednogłośną decyzją.

Poniżej cała konferencja prasowa z Daną Whitem. Przytoczony fragment od 8:30.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button