UFC

Nick Hein vs. Tae Hyun Bang na UFC Fight Night w Hamburgu

Po rocznej przerwie w występach Nick Hein powróci na gali UFC Fight Night w Hamburgu, stając naprzeciwko Tae Hyuna Banga.

Pojedynek w kategorii lekkiej pomiędzy Nickiem Heinem (13-2, 1 NC) i Tae Hyunem Bangiem (18-9) został dodany do rozpiski gali UFC Fight Night, która odbędzie się 3 września w Hamburgu. Informację podała oficjalnie organizacja.

Niemiecki zawodnik wygrał trzy ze swoich czterech walk pod banderą UFC i znajduje się na fali dwóch zwycięstw, w pokonanym polu zostawiwszy Łukasza Sajewskiego oraz Yusuke Kasuyę, którego pokonał we wrześniu ubiegłego roku na gali UFC Fight Night 75. Miał powrócić do klatki w maju tego roku w starciu z Jonem Tuckiem, ale kontuzja pokrzyżowała mu plany.

Pochodzący z Korei Południowej Bang również stoczył jak dotychczas cztery walki dla UFC, przeplatając jednak zwycięstwa z porażkami. Ostatnio widziany był w akcji w listopadzie zeszłego roku, wypunktowując na gali UFC Fight Night 79 Le Kuntza i podnosząc się w ten sposób po porażce z Jonem Tuckiem.

Dla obu to szansa na zapewnienie sobie walk z bardziej rozpoznawalnymi zawodnikami z kategorii lekkiej.

Bang potrafi wszystkiego po trochu, chociaż najchętniej wymienia ciosy w stójce, gdzie nie kalkuluje, bijąc z całych sił. Hein jest odrobinę lepiej poukładany technicznie na nogach i znacznie mobilniejszy, a jego judo powinno pomóc mu decydować o płaszczyźnie, w jakiej toczył będzie się pojedynek. Również kondycja powinna być jego atutem, choć długi rozbrat z oktagonem stawia kilka znaków zapytania pod jego formą.

Predykcja kursów bukmacherskich:

Nick Hein – 1.45
Tae Hyun Bang – 2.80

Aktualna rozpiska UFC Fight Night Hamburg:

Walka wieczoru

265 lbs: Andrei Arlovski (25-12) vs. Josh Barnett (34-8)

Pozostałe

205 lbs: Ilir Latifi (12-4) vs. Ryan Bader (20-5)
155 lbs: Nick Hein (13-2) vs. Tae Hyun Bang (18-9)
185 lbs: Scott Askham (14-2) vs. Jack Hermansson (13-2)
170 lbs: Peter Sobotta (15-5-1) vs. Nicolas Dalby (14-1-1)
170 lbs: Emil Weber Meek (8-2-1) vs. Jessin Ayari (15-3)
265 lbs: Jarjis Danho (6-1) vs. Christian Colombo (8-1)

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button