Biznes MMA UFCDoping w MMAUFC

Nick Diaz powróci w 2016?

Wygląda na to, że Nick Diaz może powrócić do oktagonu znacznie szybciej, niż się wydawało.

Portal MMAFighting.com donosi, że prawnicy Nicka Diazazawieszonego na pięć lat i ukaranego 165 tys. dolarów kary za dyskusyjne wykrycie marihuany w jego organizmie przy okazji styczniowej gali UFC 183 – rozmawiają obecnie z Komisją Sportową w Nevadzie na temat możliwej ugody.

Jak informuje portal, jedna z osób zaangażowanych w rozmowy powiedziała, że stocktończyk mógłby powrócić do występów już w 2016 roku. Idealny scenariusz przewiduje lato.

Właśnie rozmawiałem z moimi prawnikami z Campbell & Williams i rozmowy z Komisją z Nevady idą dobrze. Ciężko z nimi pracujemy, żeby wyszło dobrze. Dzięki za wsparcie.

– taki wpis pojawił się na Instagramie Nicka Diaza.

Prawnicy zawodnika ze Stockton mieli zaskarżyć decyzję Komisji w sądzie, ale jak wyjaśnił Lucas Middlebrook, nie otrzymali jeszcze decyzji komisarzy na piśmie.

5-letnie zawieszenie Diaza odbiło się szerokim echem w świecie MMA, a petycję skierowaną do Białego Domu w jego obronie podpisało ponad 100 tys. sygnatariuszy.

Czyżby lawina krytyki, jaka spłynęła na Komisję, ogromne wsparcie, jakie uzyskał Nick Diaz oraz wątłe dowody przeciwko stocktończykowi skłoniły komisarzy do złagodzenia swojego stanowiska w sprawie?

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button