UFCWiadomości MMA

Pięć lat zawieszenia dla Nicka Diaza!

Komisja Sportowa w Nevadzie zawiesiła Nicka Diaza na pięć lat!

Nick Diaz został zawieszony na pięć lat przez Komisję Sportową w Nevadzie za wykrycie marihunay w jego organizmie przy okazji gali UFC 183. Musi też zwrócić 33% ze swojej gaży za walkę z Andersonem Silvą, czyli 165 tys. dolarów (z 500 tys.).

Przesłuchanie trwało kilka godzin i było pokazem jednego aktora – prawnika Diaza, Lucasa Middlebrooka, który w obszernej analizie wskazał szereg błędów proceduralnych przy pobieraniu drugiej próbki od Diaza (jedynej z trzech, która wykazała obecność metabolitów marihuany u Diaza), zwracając między innymi uwagę, że rzeczona próbka nie była badana zgodnie z wytycznymi WADA. Przy okazji zaserwował też Komisji darmową lekcję prawa. Komisarze jednak nie odnieśli się nawet do części niejasności wytkniętych przez Middlebrooka, oceniając, że, w uproszczeniu: „to już trzecia wpadka Diaza, nie szanuje sportu, nie szanuje Komisji, jak dotychczas wszystkie próbki przeprowadzone przez laboratorium Quest (podważone przez Middlebrooka) był dobre, więc…”.

Nick Diaz z pewnością będzie się odwoływał od tej decyzji i pomimo tego, że szanse na to, iż werdykt Komisji zostanie cofnięty są niewielkie, pierwsze sukcesy Wanderleia Silvy w sądowych bojach z Komisją dają mu pewne, niewielkie nadzieje.

Jake Shields stanął przed Komisją Sportową w Nevadzie za to, że po na gali WSOF 22 uderzył Brazylijczyka Rousimara Palharesa po zakończeniu pojedynku. Amerykanin, zdegustowany wcześniejszą nieczystą grą Palharesa (wkładania palców w oczy) oraz kolejną przeciągniętą dźwignią uderzył go w twarz zaraz po przerwaniu walki przez sędziego Steve’a Mazagattiego.

Shields na przesłuchaniu przed Komisją poprosił o najniższy wymiar kary, przyznając się do błędu oraz zapewniając, że więcej się to nie powtórzy. Wspomniał też, iż w wyniku przeciągniętej dźwigni Palharesa doznał kontuzji ramienia, która wyklucza go ze startów na kilka miesięcy.

Komisja zdecydowała się nie nakładać na Amerykanina zawieszenia ani kary finansowej – Shields będzie za to musiał odbyć 50 godzin prac społecznych i udokumentować je przed Komisją.

Powiązane artykuły

Back to top button