Doping w MMAUFC

Neil Magny ujawnia pozytywny wynik kontroli antydopingowej

Neil Magny ujawnił, że powodem jego wycofania się z sobotniej walki z Vicente Luque jest pozytywny wynik kontroli antydopingowej.

Przed dwoma dniami gruchnęły doniesienia o wycofaniu się Neila Magny’ego z walki przeciwko Vicente Luque, która stanowić miała co-main event sobotniej gali UFC on ESPN+ 10 w Rochester.

Zobacz także: Rose Namajunas rozważa zakończenie kariery po porażce z Jessicą Andrade

Teraz natomiast Amerykanin opublikował oświadczenie, w którym wyjaśnił, dlaczego nie wystąpi w sobotę.

https://www.instagram.com/p/BxdaZuFgJKu/

Jak wielu z was wie, musiałem wycofać się zaplanowanej na 18 maja walki z Vicente Luque. Chcę go przeprosić, bo wiem, jak trudna jest utrata rywala na kilka dni przed walką.

Przez całą swoją karierę grałem w otwarte karty. Nie mam problemów z przyznaniem się do błędu. W sobotę 11 maja 2019 roku otrzymałem e-mail z USADA informujący, że nie przeszedłem kontroli poza rywalizacją (out of competition) z powodu wykrycia zabronionej substancji „Di-Hydroxy-LGD-4033”. Współpracuję z USADA, aby ustalić, w jaki sposób substancja ta znalazła się w próbce, jaką dostarczyłem im 5 maja 2019 roku.

Zawsze byłem zwolennikiem rygorystycznych kontroli antydopingowych w UFC – do tego stopnia, że zdecydowałem, aby pobrane ode mnie próbki zostały wykorzystane w badaniach USADA.

Bez cienia wątpliwości wiem, że zrobiłem wszystko zgodnie ze standardami USADA. Wierzę, że USADA rozwiążę tę sytuację w szybkim czasie i że zostanę oczyszczony z jakichkolwiek zarzutów. Dziękuję wszystkim fanom i wspierającym mnie ludziom. Zapewniam was, że was nie zawiodłem.
Wspomniana przez Amerykanina substancja Di-Hydroxy-LGD-4033 selektywny modulatory receptora androgenowego (SARM) używany między innymi przy zanikach mięśni czy osteoporozie.

Sklasyfikowany na 13. miejscu w rankingu wagi półśredniej Neil Magny był ostatnio widziany w akcji w listopadzie ubiegłego roku, przegrywając przez nokaut z Santiago Ponzinibbio podczas gali UFC Fight Night 140.

Nowym rywalem Vicente Luque podczas gali w Rochester będzie debiutujący pod flagą UFC Derrick Krantz, który walczy zawodowo od jedenastu lat.

*****

Lowking.pl trafia na Patronite.pl – oto dlaczego

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

Dodaj komentarz

Back to top button