Neil Magny ujawnia pozytywny wynik kontroli antydopingowej


Neil Magny ujawnił, że powodem jego wycofania się z sobotniej walki z Vicente Luque jest pozytywny wynik kontroli antydopingowej.

Przed dwoma dniami gruchnęły doniesienia o wycofaniu się Neila Magny’ego z walki przeciwko Vicente Luque, która stanowić miała co-main event sobotniej gali UFC on ESPN+ 10 w Rochester.

Zobacz także: Rose Namajunas rozważa zakończenie kariery po porażce z Jessicą Andrade

Teraz natomiast Amerykanin opublikował oświadczenie, w którym wyjaśnił, dlaczego nie wystąpi w sobotę.

View this post on Instagram

As many of you know, I had to withdraw from my sceduled bout against Vicente Luque on Saturday, May 18th. I want to apologize to him, as I know how difficult it is to lose an opponent days out from a fight. Throughout my MMA career I have been very transparent. I am not afraid to admit when I am in the wrong. On Saturday, May 11, 2019, I recieved an email from USADA stating that I have failed an "out of competition drug test" due to the banned substance "Di-Hydroxy-LGD-4033". I am fully cooperating with USADA to determine how this substance was found in the sample I provided them on May 5, 2019. I have always been an advocate for the strict drug testing in the UFC, even to the extent of opting for my collected samples to be used for research purposes by USADA. I know without a doubt that I have done everything according to the standards set by USADA. I have faith in USADA that this situation will resolved in a timely manner and that I will be cleared of any wrong doing. To all of my fans and supporters, thank you. I assure you that I have not let you down.

A post shared by Neil Magny (@neil_magny170) on

Jak wielu z was wie, musiałem wycofać się zaplanowanej na 18 maja walki z Vicente Luque. Chcę go przeprosić, bo wiem, jak trudna jest utrata rywala na kilka dni przed walką.

Przez całą swoją karierę grałem w otwarte karty. Nie mam problemów z przyznaniem się do błędu. W sobotę 11 maja 2019 roku otrzymałem e-mail z USADA informujący, że nie przeszedłem kontroli poza rywalizacją (out of competition) z powodu wykrycia zabronionej substancji „Di-Hydroxy-LGD-4033”. Współpracuję z USADA, aby ustalić, w jaki sposób substancja ta znalazła się w próbce, jaką dostarczyłem im 5 maja 2019 roku.

Zawsze byłem zwolennikiem rygorystycznych kontroli antydopingowych w UFC – do tego stopnia, że zdecydowałem, aby pobrane ode mnie próbki zostały wykorzystane w badaniach USADA.

Bez cienia wątpliwości wiem, że zrobiłem wszystko zgodnie ze standardami USADA. Wierzę, że USADA rozwiążę tę sytuację w szybkim czasie i że zostanę oczyszczony z jakichkolwiek zarzutów. Dziękuję wszystkim fanom i wspierającym mnie ludziom. Zapewniam was, że was nie zawiodłem.
Wspomniana przez Amerykanina substancja Di-Hydroxy-LGD-4033 selektywny modulatory receptora androgenowego (SARM) używany między innymi przy zanikach mięśni czy osteoporozie.

Sklasyfikowany na 13. miejscu w rankingu wagi półśredniej Neil Magny był ostatnio widziany w akcji w listopadzie ubiegłego roku, przegrywając przez nokaut z Santiago Ponzinibbio podczas gali UFC Fight Night 140.

Nowym rywalem Vicente Luque podczas gali w Rochester będzie debiutujący pod flagą UFC Derrick Krantz, który walczy zawodowo od jedenastu lat.

*****

Lowking.pl trafia na Patronite.pl – oto dlaczego

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

1 Comment

  1. TYTUS

    15 maja 2019 at 08:56

    LGD 4033 to SARM który może być przyswajalny oralnie, więc będzie dążył do obciążenia za wpadkę jakiś suplement.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *