Plebiscyt UFC 2013UFC

Najlepszy Nokaut 2013 – wyniki

Dziś poznamy zwycięzcę najefektowniejszej kategorii w Plebiscycie Lowking.pl – Nokautu Roku!

Wczoraj ogłosiliśmy zwycięzcę w kategorii Poddanie Roku – jeśli jakimś cudem przegapiliście, zapraszamy do tego tematu.

Wracając do nokautów… Wszystkim Czytelnikom serdecznie dziękujemy za oddane głosy! Na kolejnych stronach przedstawiamy kolejno najlepszą trójkę oraz podsumowanie wszystkich głosów oddanych w kategorii Nokaut Roku.

Kolejność jest wynikiem zsumowania Listy Czytelników, Slipmycha oraz mojej.

Przypominamy nokauty, które zaproponowaliśmy:

Vitor Belfort vs Luke Rockhold
Vitor Belfort vs Dan Henderson
Travis Browne vs Alistrair Overeem
Junior dos Santos vs Mark Hunt
Mark Hunt vs Stefan Struve
Dong Hyun Kim vs Erick Silva
Lyoto Machida vs Mark Munoz
Mauricio Rua vs James Te Huna
Antonio Silva vs Alistair Overeem
Tyron Woodley vs Josh Koscheck

Wszystkie obejrzycie w tym temacie.

A teraz przejdźmy do ogłoszenia zwycięzców…

**********

Najniższe miejsce na pudle zajmuje…

1 2 3 4 5Następna strona

Powiązane artykuły

Komentarze: 16

  1. Mnie nokaut Barao nie przypadł do gustu z kilku względów:

   – nie trafił tym kopnięciem czysto (tzn. wiadomo, że na tyle dobrze, że oszołomił Winelanda, ale…),
   – Eddie sam się trochę nadział, obniżając pozycję w kluczowym momencie,
   – nie twierdzę, że to było zbyt wczesne przerwanie, ale jestem w stanie nie odmawiam kategorycznie racji ludziom, którzy tak twierdzą,
   – taniec Barao po zwycięstwie był ohydny :P

    1. Wiadomo, że są gusta i guściki. Co do trafienia Machidy, tak, jak pisałem w opisie nokautu, dla mnie w tym przypadku to akurat… atut! Kopnięcie zmierzało prosto na czerep, ale Munoz zdołał podnieść rękę, co I TAK mu nie pomogło, podkreślając – w mojej subiektywnej opinii – siłę uderzenia Brazylijczyka. Nie wspominając o tym, jak świetnie to przygotował, uderzając wcześniej na korpus, i o tym, jak kapitalnie zachował się potem. Dla mnie absolutna maestria!

  1. Najprościej napisać, że 8 innych podobało mi się bardziej… :) Powiem szczerze, że trudno wytłumaczyć, co NIE podobało mi się w tym kapitalnym kopnięciu, ale, dobra, spróbuję:

   – dla skuteczności tej obrotówki nie miało to znaczenia, ale w moim odczuciu gdyby Belfort był w stanie (rozumiem, że nie był, bo noga napotkała silny opór w postaci szczęki Rockholda) dokręcić to kopnięcie jak Barboza (ten nie napotkał takiego oporu, bo trafił inaczej, wiem), wyglądałoby to jeszcze lepiej,
   – Rockhold w całkiem niezłym stanie upadł na tyłek (nawet łokcie zdążył wyciągnąć), kontrolując (oczywiście, na tyle, na ile to możliwe…) sytuację, a najcięższe ciosy zebrał w parterze,
   – last but not least – przecież to było ustawione! Amerykanin tupnął czy coś tam zrobił (nie pamiętam już, co dokładnie) tuż przed kopnięciem… ;D

 1. Czy w 2013 roku ktoś bardziej zasłużył na nokaut roku niż Vitor Belfort? Cieszy mnie jego wygrana/

  Jako ciekawostkę mogę podać, że łącznie ze mną i Naiverem blisko 86% głosujących miało ten nokaut w TOP 5. Belfort w Waszym głosowaniu znokautował konkurencję w równie zjawiskowym stylu jak w oktagonie i potwierdził, że jest Królem nokautu w tej dżungli :) Powodzenia w 2014 roku, Weidman czeka.

 2. Bosman
  Jasne, że tak.

  Zacznę od tego, że wybranie TOP 10 w nokautach było dla mnie najtrudniejszym zadaniem. 2013 rok przyniósł tak wiele efektownych i brutalnych skończeń, że wybór był przeogromny. Ostatecznie trzeba było uporządkować zawodników, co było koszmarnym zadaniem.

  Niemal do ostatniej chwili miałem na 1 miejscu Belforta i zmieniłem go na Big Foota na sam koniec.

  Po pierwsze nokaut Big Foota przypomina mi nokaut Chucka Liddella na Tito Ortizie z pierwszej walki, który jest mi dość bliski, bo oglądałem tamtą walkę chyba milion razy.

  Po drugie oglądałem tą galę na żywo, co ostatnio coraz rzadziej mi się zdarza i to co Big Foot zrobił z Overeemem zrobiło wtedy na mnie takie wrażenie, że pamiętam tą akcje jakby nokautował go wczoraj. Uwielbiam oglądać takie sekwencje uderzeń.

  Po trzecie Overeem osuwał się na matę z taką gracją… :)

  Cieszę się, że wygrał Belfort, bo uważam, że w pełni na to zasłużył. Nie można było dać dwóch zawodników na pierwszym miejscu, dlatego z sentymentu dla starych dobrych czasów wybrałem Silve.

  Noodles
  Mam podobne zdanie, chociaż tak lubię Shoguna, że w ogóle mi na tym pudle nie przeszkadza :)

 3. 130 punktów różnicy między nokautem Belforta, a nokautem Shoguna. Niezła rozbieżność ;). Cieszę się, że Belfort wygrał, bo sam na niego głosowałem na pierwszym miejscu.

  Daniel Omielańczkuk – literówka :)

Dodaj komentarz

Back to top button