Biznes MMA UFCKSWPolskie MMA

„Najdroższa walka w historii europejskiego MMA” – Lewandowski zdradził przybliżone gaże za walkę Khalidov vs. Soldić

Współszefujący KSW Martin Lewandowski szacuje, że pojedynek Mameda Khalidova z Roberto Soldiciem będzie najdroższym w historii europejskiej sceny MMA.

Kilka lat temu szefowie KSW Martin Lewandowski i Maciej Kawulski zestawienie Mameda Khalidova z dzierżącym wówczas tytuł mistrzowski kategorii średniej Michałem Materlą ochrzcili mianem najdroższego zestawienia w historii organizacji.

Sześć lat później, w drodze do konfrontacji Mameda Khalidova z dybiącym na jego tron mistrzem wagi półśredniej Roberto Soldiciem, historia się powtarza. Pojedynek ten nosi miano najdroższego w 17-letniej historii polskiego giganta.

Zapytany w rozmowie z Antonim Partumem ze Sport.pl, czy rzeczywiście pojedynek ten będzie droższy aniżeli przytoczone wcześniej starcie Mameda Khalidova z Michałem Materlą, Martin Lewandowski nie pozostawił najmniejszych wątpliwości.

– Tak – powiedział polski promotor. – I to zdecydowanie. Na ich zarobki wydamy łącznie kilka milionów złotych. To nie tylko najdroższa walka w historii KSW, ale myślę, że i w historii europejskiego MMA. To naturalny proces, bo Mamed zarabia znacznie lepiej niż w 2015 roku, a Soldić zanotował w KSW już sześć efektownych zwycięstw. Co chwila do Roberto podbija UFC, ale on nigdzie się nie wybiera, bo u nas mu dobrze.

Nie wiadomo póki co, kiedy dojdzie do czeczeńsko-chorwackiej konfrontacji. Data i miejsce walki zostaną ogłoszone w najbliższą sobotę podczas gali KSW 64 w Łodzi.

Walka odbędzie się w limicie kategorii średniej na dystansie pięciu rund – Mamed Khalidov będzie bronił złota, jakie w fantastycznym stylu odzyskał w październiku ubiegłego roku, spektakularnie nokautując w rewanżu Scotta Askhama.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Dla powracającego po udanej obronie pasa w 77 kilogramach chorwackiego Robocopa – ubił kilka tygodni temu Patrika Kincla – będzie to drugi występ w limicie wagi średniej. W pierwszym w listopadzie ubiegłego roku zdemolował w pierwszej rundzie Michała Materlę, odnosząc już szóste zwycięstwo z rzędu pod sztandarem polskiego giganta.

Zapytany, czy nie obawia się zakusów UFC na cieszącego się na świecie dobrą renomą i cały czas bardzo perspektywiczneg Roberto Soldicia, Martin Lewandowski podszedł do tematu ze spokojem.

– Nie mam takich obaw, bo jesteśmy w stałym kontakcie z nim i jego menedżerem – zapewnił. – Roberto wie, że KSW dało mu wielką szansę, a on ją wykorzystał i dziś KSW jest jego domem. Nie ma tematu UFC. Oczywiście, że tylko federacja Dana White’a może nas przebić od strony sportowej czy prestiżu, ale większość zawodników jednak u nas zostaje. A zapewniam, że w przyszłym roku solidnie się wzmocnimy.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Co ciekawe, starcie Mameda Khalidova z Roberto Soldiciem może niebawem stracić miano tego najdroższego. Intensywności nabierają bowiem spekulacje o potencjalnej konfrontacji tego pierwszego z… Mariuszem Pudzianowskim!

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button