„Musi zabrać się do pracy” – Jessica Andrade wyklucza walkę z Joanną Jędrzejczyk

Nowa mistrzyni kategorii słomkowej zdania nie zmienia i nadal przekonuje, że jej ostatnia pogromczyni Joanna Jędrzejczyk na drugi pojedynek musi sobie zasłużyć.

O ile była mistrzyni wagi słomkowej Joanna Jędrzejczyk na każdym kroku podkreśla, że interesuje ją teraz wyłącznie pojedynek o pas mistrzowski, tu i ówdzie dodając, że ani myśli wychodzić do walki bez złota na szali, to zasiadająca na tronie dywizji Jessica Andrade widzi temat zupełnie inaczej, czemu nie po raz pierwszy dała wyraz.
Wszyscy spodziewają się, że będę teraz walczyć z Joanną, ale musi zabrać się do pracy i powalczyć o to, żeby zdobyć walkę o pas.

– powiedziała Brazylijka w rozmowie z MMAFighting.com.

Gdy z nią przegrałam, musiałam potem wygrać trzy walki z wysoko sklasyfikowanymi rywalami, żeby zapracować na kolejną szansę.

Zobacz także: Roberto Soldic zdecydowanie o potencjalnej przeprowadzce do wagi średniej

Olsztynianka straciła pas mistrzowski w listopadzie 2017 roku, padając pod ciosami Rose Namajunas. W rewanżu również przegrała, tyle że jednogłośną decyzją. Na zwycięskie tory powróciła kilka miesięcy później, wypunktowując Tecię Torres. W grudniu zeszłego roku przeniosła się do wagi muszej, aby powalczyć o złoto z Valentiną Shevchenko – zawodniczka z Kirgistanu nie dała jej jednak żadnych szans, zwyciężają pewną decyzją sędziowską.

Najprawdopodobniej jednak przed zaakceptowaniem walki z Kirgizką Polka otrzymała obietnicę titleshota w 115 funtach, na którą czasami się powołuje. Ponadto nie ma wątpliwości, że swoimi dokonaniami w wadze słomkowej zasłużyła na starcie mistrzowskie.

Jessica Andrade ma jednak zupełnie inną wizję swojej pierwszej obrony pasa mistrzowskiego.

(Joanna) musi zrobić to samo, jeśli chce walczyć ze mną – wygrać jakieś walki, bić się z mocnymi rywalkami. Jeśli wygra, dostanie szansę walki ze mną.

– stwierdziła Brazylijka.

Wierzę, że moją kolejną rywalką będzie zwyciężczyni starcia Niny (Ansaroff) z Tatianą (Suarez) lub Michelle Waterson. Poczekam. Gdy zadzwoni UFC, będę gotowa.

*****

Lowking.pl trafia na Patronite.pl – oto dlaczego

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply