KSWPolskie MMA

„Można się z niego podśmiewać, ale…” – trener Okniński zdecydowanie o walce Jurkowski vs. Kołecki

Trener Mirosław Okniński opowiedział obszernie o potencjalnym pojedynku Szymona Kołeckiego z Łukaszem Jurkowskim.

W zeszłym tygodniu nad Wisłą aż huczało o potencjalnym zestawieniu Szymona Kołeckiego z Łukaszem Jurkowskim. Pomysł pojawił się na Twitterze, ale szybko rozlał się na całą nadwiślańską scenę MMA.

Zobacz także: Colby Covington zrugał sędziego Marca Goddarda po walce z Kamaru Usmanem

Zainteresowanie walką zdążył szybko wyrazić niepałający wielką sympatią do Jurasa – swojego byłego podopiecznego – trener Szymona Kołeckiego, Mirosław Okniński, który w najnowszym wywiadzie z portalem FightSport.pl nie pozostawił w temacie wątpliwości.

To jest dla mnie idealny rywal na ten moment.

– powiedział o Jurkowskim.

Tak, jak idealnym rywalem był Pudzian, tak, jak idealnym rywalem był Janikowski. Tak, jak idealnym rywalem jest teraz Juras. To jest dobry moment, dobry czas, żeby Szymon się bił z Jurasem.

Pudzian miał wygrać z Szymonem – nie wygrał. Janikowski miał wygrać z Szymonem – nie wygrał. Jurkowski ma wygrać z Szymonem – nie wygra. Fajna gra.

Szymon Kołecki był ostatnio widziany w akcji podczas gali KSW 52 w Gliwicach, gdzie znokautował w drugiej rundzie Damiana Janikowskiego – klubowego kolegę Łukasza Jurkowskiego z Berkut WCA Fight Team.

Juras ostatni pojedynek stoczył w kwietniu, podczas gali KSW 48 udanie rewanżując się Stjepanowi Bekavacowi za porażkę sprzed lat.

Nie ma Juras szans.

– powiedział Okniński o starciu Kołeckiego z Jurkowskim.

Jest zdolnym zawodnikiem, sprytnym zawodnikiem, z doświadczeniem, ale z Szymonem nie ma szans na dziś. Jakby była walka może dwie walki wcześniej, to może by wygrał. Może za pięć lat, jak Szymon będzie stary… Ale Juras też będzie stary. Nie ma szans wygrać.

Mi się podoba. Piękna sprawa. Uważam, że to jest dobra walka. Medialnie jest super. Wszystko mi w tej walce pasuje taktycznie. Nie będzie w stanie Juras uciekać, cofając się tak szybko, jak Szymek biegnie do przodu. Będziemy sprinty trenować i Szymon go złapie.

Kołecki i Jurkowski zdążyli już zabrać głos na temat potencjalnej konfrontacji. Złoty i srebrny medalista olimpijski w podnoszeniu ciężarów przyznał, że nie jest to dla niego idealne zestawienie, bo nie lubi walczyć z rywalami, których zna i lubi, ale jeśli KSW przekona go do tego pomysłu, zgodzi się.

Juras stwierdził natomiast, że byłby to dla niego zaszczyt, bo bardzo ceni i szanuje Kołeckiego. Zasugerował jednocześnie, że KSW może mieć jednak inne plany.

Jeżeli wszystko się poukłada, to uważam, że dla Jurasa to też jest dobra walka, bo walczy z mistrzem olimpijskim, walczy z kimś, kto wygrał z Pudzianem, Janikowskim, więc Łukasz Jurkowski nic na tej walce nie traci – nawet gdyby przegrał.

– kontynuował trener Okniński.

Ja jestem pewny zwycięstwa. Wiadomo, w MMA możesz się poślizgnąć, dostaniesz i leżysz, przegrałeś. Każdy może przegrać. Ale daję 99%, że wygramy tę walkę.

Mirosław Okniński zaznaczył, że droga do zestawienia walki jest jeszcze daleka, bo musi wyrazić nią zainteresowanie także KSW, ale jeśli pojawi się oferta, zastanawiania nie będzie.

Uważam, że to piękny, wspaniały pojedynek.

– powiedział.

Juras, mistrz KSW, legenda. Nawet pomimo tego, że mam z nim jakieś animozje, to jest jakąś legendą KSW. Można się z niego podśmiewać, ale to jest doświadczony zawodnik. Zawodnik, który jest zdolny, więc uważam, że na ten moment to jest idealna walka Szymona z Jurasem.

Cały wywiad poniżej:

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK z bonusem 500 PLN na start

*****

Kursy bukmacherskie na walkę McGregor vs. Cerrone ujawnione

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button