Łukasz Jurkowski zdecydowanie o potencjalnym starciu z Szymonem Kołeckim

Łukasz Jurkowski zabrał głos na temat potencjalnego starcia z Szymonem Kołeckim.

Wczoraj w przestrzeni medialnej pojawił się pomysł zestawienia Szymona Kołeckiego – opromienionego sobotnim triumfem nad Damianem Janikowskim – podczas gali KSW 52 w Gliwicach z zaprawionym w bojach weteranem nadwiślańskiej sceny MMA Łukaszem Jurkowskim.

Zobacz także: Alistair Overeem zabrał głos po makabrycznym rozcięciu

Z dużym entuzjazmem do takiego starcia podeszli kibice, a głosy wsparcia pojawiły się też ze strony zawodowców.

Na odpowiedź ze strony popularnego Jurasa nie trzeba było długo czekać. Dziś zabrał on głos na Twitterze, nie pozostawiając najmniejszych wątpliwości w temacie potencjalnej konfrontacji z Szymonem Kołeckim.

Wczoraj na twitterze kibice rozkręcili hasztag #JurasKołcki chcąc takiego zestawienia w 2020😈 Nie wiem jaki pomysł na nas ma
@ksw_mma ale brzmi to fajnie, a sama walka z Szymonem to byłby zaszczyt. Wielki sportowiec👊🏻 grafika: @MMARocksPL

Łukasz Jurkowski nie był widziany w akcji od kwietniowego zwycięstwa w rewanżowym starciu z Stjepanem Bekavacem. Powrócił w ten sposób na zwycięskie tory po porażce w innym rewanżu, z Martinem Zawadą.

Szymon Kołecki znajduje się na fali dwóch wiktorii. Zanim w sobotę ubił Damiana Janikowskiego, w marcu w pokonanym polu zostawił Mariusza Pudzianowskiego.
O zestawienie podwójnego – złotego i srebrnego – medalisty olimpijskiego w podnoszeniu ciężarów z Łukaszem Jurkowskim zdążył już zaapelować jego trener Mirosław Okniński. Obaj panowie – Okniński i Jurkowski – od dawna zdecydowanie nie pałają do siebie sympatią.

W tle potencjalnego starcia znajdowałaby się też rywalizacja dwóch warszawskich klubów: Berkutu WCA Fight Team i Akademii Sportów Walki Wilanów, chętnie podkręcana przez trenera Mirosława Oknińskiego.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK z bonusem 500 PLN na start

*****

Kursy bukmacherskie na walkę McGregor vs. Cerrone ujawnione

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply