KSWPolskie MMA

Jurkowski vs. Kołecki? Trener Okniński zabiera głos!

Trener Mirosław Okniński zabrał głos na temat potencjalnego zestawienia Szymona Kołeckiego z Łukaszem Jurkowskim.

Pokonawszy Damiana Janikowskiego w co-main evencie sobotniej gali KSW 52 w Gliwicach – przetrwał początkowe problemy, w drugiej rundzie ubijając wrocławianinaSzymon Kołecki stwierdził, że nie ma obecnie żadnego pomysłu na to, z kim mógłby zmierzyć się w kolejnym starciu. Nie ma też żadnych preferencji pomiędzy kategoriami ciężką i półciężką, choć zaznaczył, że nie chciałby po raz kolejny ścinać do 91,5 kilograma, jak miało to miejsce w Gliwicach.

Zobacz także: Alistair Overeem zabrał głos po makabrycznym rozcięciu

Okazuje się jednak, że pomysł na rywala dla złotego i srebrnego medalisty olimpijskiego w podnoszeniu ciężarów ma już jego niezawodny trener Mirosław Okniński. Głównodowodzący Akademii Sportów Walki Wilanów wskazał w mediach społecznościowych na… Łukasza Jurkowskiego.

(pisownia oryginalna)

Jezeli Juras boi sie Pasternaka
to moze wezmie walke z Koleckim.
Juras vs Kolecki na stadionie narodowym.

Nawiązanie do Michała Pasternaka nie jest przypadkowe – Mirosław Okniński od jakiegoś czasu czynił pewne starania medialne, aby zestawić go z Łukaszem Jurkowskim właśnie.

Juras nie był widziany w akcji od kwietniowej gali KSW 48 w Lublinie, gdzie pokonał przez techniczny nokaut, spowodowany kontuzją nogi, Stjepana Bekavaca, rewanżując mu się za porażkę sprzed lat. W 2020 roku planuje powrócić do klatki.

Rozpędzony dwoma zwycięstwami z rzędu – w debiucie w KSW pokonał Mariusza Pudzianowskiego również na skutek kontuzji rywala – Szymon Kołecki dopytywany o potencjalne kolejne walki jeszcze przed starciem z Damianem Janikowskim, twierdził, że z uwagi na swój wysoki kontrakt z organizacją spodziewa się wyłącznie dużych, medialnych zestawień – tylko takie mogą mogą bowiem zapewnić Maciejowi Kawulskiemu i Martinowi Lewandowskiemu zwrot z inwestycji.

Wydaje się, że starcie z zaprawionym w bojach i niezwykle nad Wisłą popularnym Jurasem spełnia te warunki.

Na Twitterze pomysł konfrontacji byłego ciężarowca z pierwszym mistrzem KSW cieszy się sporą popularnością.

Póki co Łukasz Jurkowski, klubowy kolega Damiana Janikowskiego w Berkut WCA Fight Team, nie odniósł się do potencjalnego zestawienia z Szymonem Kołeckim.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK z bonusem 500 PLN na start

Aktualizacja: Łukasz Jurkowski zabrał głos na temat starcia z Szymonem Kołeckim.

[yop_poll id=54]

*****

Kursy bukmacherskie na walkę McGregor vs. Cerrone ujawnione

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button