Rosyjskie MMAUFC

„Mówię wam, to lepsza wersja Khabiba!” – menadżer Khabiba wskazuje zawodnika, który przerasta talentem Chimaeva

Menadżer Khabiba Nurmagomedova Ali Abdelaziz wskazał zawodnika, który jego zdaniem zapowiada się na jeszcze lepszego od Dagestańczyka.

Nie brak opinii, iż największym wygranym lipcowych gal UFC Fight Island w Abu Zabi okazał się Khamzat Chimaev. Nieznany wcześniej szerzej Czeczen stoczył w Abu Zabi dwie walki, obie zwyciężając przez skończenia.

Zrobił wokół siebie tak wiele szumu, że wciągnął nawet do medialnej wojny Conora McGregora. Komplementów nie szczędził mu sternik organizacji Dana White, rozpływając się nad umiejętnościami i nastawieniem szwedzkiego Czeczena.

Tymczasem w rozmowie z Asian MMA menadżer 26-latka Ali Abdelaziz stwierdził, że ma w swoich szeregach jeszcze większy talent – większy nawet od… mistrza kategorii lekkiej Khabiba Nurmagomedova!

– Wszyscy się dopytują, skąd wziął się ten gość, ale mam dziesięciu Khamzatów – stwierdził (za BJPenn.com). – Ale gościa, którego naprawdę trzeba śledzić, nikt jeszcze nie zna. To Usman Nurmagomedov, młodszy brat Khabiba, który walczył w Abu Zabi w ten weekend.

Usman Nurmagomedov – kuzyn Dagestańskiego Orła – podczas wspomnianej gali UAE Warriors 12 szybko rozbił uderzeniami Jerry’ego Kvarnstroma, odnosząc dziesiąte zwycięstwo z rzędu. Poniżej ta walka.

24-latek walczy zawodowo od trzech lat. Rywalizuje – podobnie jak Khabib – w kategorii lekkiej. Zwycięża przez nokauty i poddania.

– Wszystkie walki skończył przed czasem, jest absolutnym mordercą – stwierdził Abdelaziz. – To specjalista od Muay Thai, kompan Khabiba. A jeśli masz tę samą krew co Khabib, to masz też dobre zapasy. Mówię wam, to lepsza wersja Khabiba. Jest lepszy od Khabiba. Ludzie powinni mieć go na oku, bo to absolutny zabójca. Ma stójkę, ma grappling, ma jiu-jitsu, ma wygląd i ma styl.

Póki co nie wiadomo nic o dalszych sportowych planach Usmana Nurmagomedova, ale nie brak opinii, że najwyższa pora, aby stawił czoła poważniejszym niż dotychczas wyzwaniom.

Poniżej cały wywiad z egipskim menadżerem:

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

„Walka zostałaby przerwana” – McGregor przekonany, że gdyby nie cofnął w ostatniej chwili nogi, pogruchotałby Diazowi kolano

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button