UFC

„Mogę powtórzyć to, co zrobiłem ci w Instytucie Sportowym UFC” – trzech zawodników gotowych na zastąpienie Roberta Whittakera w walce z Marvinem Vettorim

Szybko znalazło się kilku chętnych do zastąpienia kontuzjowanego Roberta Whittakera w walce z byłym pretendentem do złota 185 funtów Marvinem Vettorim.
Posypało się interesujące starcie w kategorii średniej pomiędzy Marvinem Vettorim i Robertem Whittakerem, które miało odbyć się podczas zaplanowanej na 11 czerwca w Singapurze gali UFC 275. Wczoraj poinformował o tym Włoch, rzucając jednocześnie wyzwanie Khamzatowi Chimaevowi oraz Darrenowi Tillowi.

– Znów to samo – napisał na Twitterze. – Jestem chyba jedynym zawodnikiem wagi średniej, który może powiedzieć, że nigdy nie wycofał się z walki. Tak czy inaczej, smesh boys załatwię was jednego po drugim. Zróbmy to. Jestem gotowy na walkę na śmierć i życie.
W czwartek hiobowe te wieści potwierdził były australijski mistrz, niewidziany w akcji od lutowej porażki w rewanżu z Israelem Adesanyą.

– Przykro mi, ale niestety z powodu kontuzji, której nabawiłem się na początku obozu, nie jestem w stanie rywalizować w czerwcu – napisał Whittaker. – Zrobiłem, co mogłem, aby dojść do pełnej sprawności, ale nie wyrobię się z leczeniem. Oznacza to, że wrócę do oktagonu kilka miesięcy później, lepszy niż kiedykolwiek.

Czy wspomniani czeczeński Wilk oraz liverpoolski Goryl byliby gotowi do zastąpienia Australijczyka? Nie wiadomo. Gotowość do pójścia w potańcówkę z Włochem szybko natomiast wyraził jego ostatni przeciwnik – przegrał z nim jednogłośną decyzją – Paulo Costa, który ostatnimi czasy prześladuje medialnie Dereka Brunsona, nie wykluczając też oktagonowych tanów z Luke’iem Rockholdem.

– Vettori potrzebuje partnera do tańca? – napisał Borrachinha. – Naprawdę? Zabawne, prawda? Wyślij mi lokalizację, głupolu!

– Walczmy, cymbale.

O starcie z Marvinem Vettorim zaapelował też Albert Duraev. Co prawda Czeczen planował przeprowadzkę do wagi półśredniej, ale najwyraźniej na okoliczność walki z Włochem chętnie pozostałby w 185 funtach.

– Mogę wziąć ten pojedynek – napisał w mediach społecznościowych. – Znasz mnie dobrze. Mogę powtórzyć to, co zrobiłem ci w Instytucie Sportowym UFC.
Wreszcie trener Fernand Lopez obwieścił, że do Marvina Vettoriego chętnie wyjdzie Nassourdine Imavov, który kilka tygodni temu zmuszony był wycofać się z walki z Kelvinem Gastelumem. Trener paryskiego Factory MMA zdradził jednak, że Włoch zainteresowania starciem ze sklasyfikowanym na 11. miejscu francuskim Dagestańczykiem nie wyraził.

Jak doniósł portal MMAJunkie.com, Marvin Vettori chętnie skrzyżowałby też pięści ze sposobiącym się do powrotu po ponad 2-letniej przerwie Luke’iem Rockholdem.

Nie wiadomo jednak póki co, czy Włoch pozostanie w rozpisce czerwcowej gali UFC 275 i – jeśli tak – kto stanie naprzeciwko niego.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button