UFC

Mirsad Bektic vs. Darren Elkins i Iuri Alcantara vs. Luke Sanders na UFC 209

Starcia Mirsada Bektica z Darrenem Elkinsem oraz Iuriego Alcantary z Lukiem Sandersem wzbogaciły rozpiskę gali UFC 209.

Pojedynek w kategorii piórkowej pomiędzy niepokonanym Mirsadem Bekticem (11-0) i doświadczonym Darrenem Elkinsem (21-5) został dodany do karty walk gali UFC 209, która odbędzie się 4 marca w Las Vegas. O zestawieniu poinformował portal Combate.

25-letni Bektic wygrał wszystkie cztery dotychczasowe pojedynki w UFC, pokonując kolejno Chasa Skelly’ego, Paula Redmonda, Lucasa Martinsa i ostatnio, na październikowej gali UFC 204, Russella Doane’a.

32-letni Elkins od czasu szybkiej klęski z Chadem Mendesem w 2013 roku, która przerwała jego serię pięciu wiktorii, przeplatał zwycięstwa z porażkami. Ostatnio jednak znów złapał wiatr w żagle, pokonując jednogłośnymi decyzjami kolejno Roberta Whiteforda, Chasa Skelly’ego i Godofredo Pepey’a na lipcowej gali UFC on FOX 20.

Obaj zawodnicy uwielbiają obalać i pracować z góry, obaj też cały czas się rozwijają – Bektic mocno szlifuje stójkę, a z uwagi na młody wiek nadal z każdą walką może notować progres, natomiast Elkins pomimo tego, że jest o 7 lat starszy, również nie spoczywa na laurach – od początku zeszłego roku trenuje w Team Alpha Male, odnosząc pod banderą klubu z Sacramento już dwa cenne zwycięstwa, w których zaprezentował progres kickbokserski. Teoretycznie młodość i dynamika Bektica mogą czynić z niego faworyta bukmacherskiego, ale nieprawdopodobny charakter, żelazna kondycja, szlify zapaśnicze oraz doświadczenie Elkinsa stanowić mogą dla reprezentanta ATT nie lada problem.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Mirsad Bektic – 1.50
Darren Elkins – 2.50

*****

Wcześniej natomiast ogłoszono walkę w kategorii koguciej pomiędzy przeplatającym ostatnio zwycięstwa z porażkami, zaprawionym w bojach 36-letnim Brazylijczykiem Iurim Alcantarą (34-7), który powraca po dominującym zwycięstwie z Bradem Pickettem, z niepokonanym byłym mistrzem Legacy Lukiem Sandersem (11-0), który w debiucie udusił Maximo Blanco.

Pojedynek zapowiada się jako klasyczna batalia uderzacza w osobie Alcantary z grapplerem w osobie Sandersa. Brazylijczyk ma liche defensywne zapasy, co może okazać się kluczowe dla wyniku walki, ale z drugiej strony jego parter jest bardzo solidny, a w stójce przewaga należeć powinna do niego. Jest też bez porównania bardziej doświadczony.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Iuri Alcantara – 1.65
Luke Sanders – 2.20

Rozpiska UFC 209

265 lbs: Alistair Overeem (41-15) vs. Mark Hunt (12-10-1) – niepotwierdzone
155 lbs: Lando Vannata (9-1) vs. David Teymur (5-1)
145 lbs: Mirsad Bektic (11-0) vs. Darren Elkins (21-5)
135 lbs: Iuri Alcantara (34-7) vs. Luke Sanders (11-0)

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button