UFC

Alistair Overeem vs. Mark Hunt w planach na UFC 209

Starcie dwóch byłych pretendentów do pasa mistrzowskiego kategorii ciężkiej UFC, Alistaira Overeema i Marka Hunta, jest szykowane na galę UFC 209.

Pojedynek w kategorii ciężkiej pomiędzy Alistairem Overeemem (41-15) i Markiem Huntem (12-10-1) jest szykowany na galę UFC 209, która odbędzie się 4 marca w Las Vegas. Jak donosi dziennikarz Brett Okamoto, obaj zawodnicy wyrazili ustną zgodę na walkę.
Overeem powraca po nokaucie z rąk Stipego Miocica podczas wrześniowej gali UFC 203, na której bił się o złoto. Porażka ta przerwała jego serię czterech kolejnych wiktorii naznaczonej zwycięstwami przez nokauty z Stefanem Struve, Juniorem dos Santosem i Andreiem Arlovskim oraz na punkty z Roy’em Nelsonem.

Hunt natomiast po dwóch porażkach – z Fabricio Werdumem o tymczasowy pas i Stipe Miocicem – wygrał dwie następne potyczki, ubijając szybko Antonio Silvę i Franka Mira. Ostatnio widziany był w akcji na jubileuszowej gali UFC 200 w lipcu tego roku, będąc sponiewieranym zapaśniczo przez Brocka Lesnara. Później jednak ten ostatni wpadł na dopingu, a Samoańczyk wpadł we wściekłość, rugając UFC, USADĘ i samego Lesnara oraz zapowiadając, że bez zmian w polityce antydopingowej – Hunt domagał się znacznie surowszych kar dla zawodników na dopingu – nie powróci do oktagonu.

Kilka dni temu jednak Stanowa Komisja Sportowa w Newadzie zmieniła wynik tamtej walki na no-contest i wygląda na to, że zdanie w kwestii dalszych pojedynków dla UFC zmienił też Samoańczyk, zgadzając się na starcie z Overeemem. Wspomniany Okamoto zaznaczył jednak, że Hunt jeszcze w zeszłym tygodniu domagał się specjalnych zapisów w swoim kontrakcie odnośnie kar za doping. Jak wygląda sytuacja obecnie – nie wiadomo.

Obaj zawodnicy mają już swoje lata na karku: Hunt – 42, Overeem – 36, wobec czego trudno oczekiwać, aby nagle mocno zmienili swoją grę. Overeem podejdzie do pojedynku tak, jak ostatnio ma w zwyczaju – czyli bardzo taktycznie, starając się trzymać kowadłorękiego rywala na dystans lub też łapać klincz lub obalać. Dla Hunta kluczem do wygranej będzie natomiast półdystans, gdzie będzie mógł rozpuścić ręce. Wydaje się, że strategiczne podejście Holendra, wsparte jego klinczem oraz zapasami, może okazać się kluczowe, choć jakiekolwiek skracanie dystansy czy wdawanie się najdrobniejsze choćby wymiany będzie zwiastowało dla niego ogromne niebezpieczeństwo.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Alistair Overeem – 1.60
Mark Hunt – 2.35

Rozpiska UFC 209

265 lbs: Alistair Overeem (41-15) vs. Mark Hunt (12-10-1)

Powiązane artykuły

Back to top button