UFC

Lando Vannata vs. David Teymur na UFC 209

Starcie dwóch efektownie walczących uderzaczy w osobach Lando Vannaty i Davida Teymura zostało dodane do rozpiski gali UFC 209.

Pojedynek w kategorii lekkiej pomiędzy Lando Vannatą (9-1) i Davidem Teymurem (5-1) został dodany do karty walk gali UFC 209, która odbędzie się 4 marca w Las Vegas. O zestawieniu poinformowała oficjalnie organizacja.
Obaj zawodnicy stoczyli jak dotychczas po dwie walki pod banderą UFC. Amerykanin w debiucie wziętym w zastępstwie przegrał przez poddanie z Tonym Fergusonem, zawieszając jednak mocno faworyzowanemu rywalowi poprzeczkę bardzo wysoko, natomiast ostatnio, na grudniowej gali UFC 206, przepiękną obrotówką ustrzelił Johna Makdessiego, odnosząc swoją pierwszą wiktorię w oktagonie.

Z kolei Szwed, który w 22. sezonie TUF odpadł po większościowej decyzji z Marcinem Wrzoskiem (walka oficjalnie nie wlicza się do rekordu), w debiucie ustrzelił Martina Svenssona, by następnie – na sierpniowej gali UFC Fight Night 92 – ten sam los zafundować Jasonowi Novellemu.

David Teymur w swojej pierwszej walce dla UFC ustrzelił Martina Svenssona soczystym podbródkowym.

Pojedynek zapowiada się na kickbokserskie widowisko, bo obaj uwielbiają wymieniać ciosy i kopnięcia. Vannata jest znacznie bardziej nieprzewidywalny w swoich poczynaniach, chętnie mieszając pozycje i atakując szerokim arsenałem ofensywnym. Z kolei walczący z odwrotnej pozycji Teymur bije się bardziej podręcznikowo – kopie jednak na każdej wysokości, doskonale korzystając z krosa, świetnie się porusza, a także jest nieco bardziej przekrojowy, od czasu do czasu zaprzęgając do działania zapasy i pracę z góry.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Lando Vannata – 1.50
David Teymur – 2.50

Rozpiska UFC 209

155 lbs: Khabib Nurmagomedov (24-0) vs. Tony Ferguson (22-3) – niepotwierdzone

265 lbs: Alistair Overeem (41-15) vs. Mark Hunt (12-10-1) – niepotwierdzone
155 lbs: Lando Vannata (9-1) vs. David Teymur (5-1)

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button