Michał Kita vs. Michał Andryszak II na KSW 54

Michał Andryszak i Michał Kita ponownie skrzyżują rękawice – tym razem podczas sierpniowej gali KSW 54.

Rewanżowy pojedynek w kategorii ciężkiej pomiędzy Michałem Andryszakiem (20-8) i Michałem Kitą (19-11-1) został dodany do rozpiski gali KSW 54, która odbędzie się 29 sierpnia.

O zestawieniu poinformowano na portalu PolsatSport.pl.

Obaj zawodnicy spotkali się po raz pierwszy w 2017 roku podczas historycznej gali KSW 39 na Stadionie Narodowym, gdzie Longer, wziąwszy pojedynek w zastępstwie za kontuzjowanego Karola Bedorfa, poddał Masakrę w ledwie 74 sekundy.
Po tamtejszej porażce drogi Michała Kity i KSW rozeszły się. W kolejnym występie – już pod banderą XFN – Polak przegrał przez techniczny nokaut z Viktorem Pestą. Trzy kolejny starcia stoczył w Babilon MMA – w debiucie wypunktował Adama Głuchowskiego, następnie remisując z Łukaszem Brzeskim. W sierpniu ubiegłego roku uległ natomiast niejednogłośnie Ednaldo Oliveirze. Po raz ostatni był widziany w akcji w ramach czerwcowej gali FEN 26, w ledwie 37 sekund ubijając Igora Pokrajacia.

Z kolei Michał Andryszak pokonawszy w maju 2017 roku Michała Kitę, następnie ekspresowo ubił Fernando Rodriguesa Jr.. W ten sposób utorował sobie drogę do walki o złoto, ale nie sprostał Philowi De Friesowi, przegrywając przez techniczny nokaut w pierwszej rundzie. W maju zeszłego roku doznał drugiej z rzędu porażki – tym razem z Luisem Henrique. Do akcji powrócił w zeszłą sobotę, podczas gali RWC 5 w ledwie 9 sekund brutalnie nokautując Iona Grigore.
Rozpiska KSW 54

120,2 kg: Izu Ugonoh (0-0) vs. Quentin Domingos (5-1)
120,2 kg: Michał Andryszak (20-8) vs. Michał Kita (19-11-1)

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

„Pie*doliłem trzy po trzy” – Marcin Wrzosek kaja się za swoje słowa, przeprasza Borysa Mańkowskiego

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply