Mateusz Gamrot wyleciał do ATT – walka z Salahdinem Parnasse przesądzona?

Mateusz Gamrot wyleciał na Florydę do American Top Team, aby tam szlifować formę przed powrotem do klatki.

Były – aktualny? – podwójny mistrz KSW Mateusz Gamrot wyleciał do American Top Team na Florydzie, gdzie ma już za sobą pierwsze treningi.

W mediach społecznościowych kudowianin podzielił się z fanami zdjęciami z byłym tymczasowym mistrzem wagi lekkiej Dustinem Poirierem.

View this post on Instagram

Dobrze jest tutaj wrócić 🤩💥

A post shared by Mateusz Gamrot (@mateusz_gamrot) on

– Dobrze jest tutaj wrócić – napisał Polak.

Luizjańczyk również skomentował zdjęcie Gamrota.

– Dziękuję za pracę i twoją wiedzę!! – napisał Poirier.

W ATT, gdzie jednym z głównych sparingpartnerów Mateusza Gamrota jest też sposobiący się do debiutu w wadze lekkiej Renato Moicano, przebywają obecnie także inni polscy zawodnicy – Krzysztof Jotko oraz Joanna Jędrzejczyk.

Kudowianina widać też na poniższym krótkim nagraniu, jak uwalnia się z dosiadu Thiago Moisesa, przechodząc następnie do skrętówki.

W mijającym właśnie tygodniu przyszłość Gamera była przewodnim tematem nadwiślańskiego MMA. Niewidziany w akcji od grudnia 2018 roku zawodnik wyraził pełną gotowość na pojedynek z tymczasowym mistrzem wagi piórkowej KSW Salahdinem Parnasse, wierząc, że tą walką wypełni wszelkie zobowiązania kontraktowe względem polskiego giganta.
Rzecz jednak w tym, że Gamrot chciałby, aby starcie odbyło się w limicie wagowym nie niższym niż 69 kilogramów. Jest bowiem spragniony walki po 2019 roku, mierząc w powrót do klatki już przy okazji marcowej gali KSW 53 w Łodzi – a do tego czasu nie będzie w stanie zejść do 65,8 kg.

Zupełnie inaczej do tematu podchodzi jednak młody Francuz. Salahdine Parnasse obwieścił, że z wielką przyjemnością wyjdzie do Mateusza Gamrota, ale wyłącznie w limicie kategorii piórkowej. Zasugerował też, że pojedynek może odbyć się później, aby Polak miał czas na ścięcie wagi.Szefowie KSW byli bliżsi opcji 65,8 kg – przynajmniej wedle wpisu Macieja Kawulskiego, bo jak wyglądały rozmowy za kulisami, Bóg jeden raczy wiedzieć.

Czy natomiast wizyta Mateusza Gamrota w ATT w kontekście potencjalnej walki z Salahdinem Parnasse wskazywać może na to, że decyzja została już podjęta i do hitowo zapowiadającej się polsko-francuskiej konfrontacji dojdzie już przy okazji marcowej gali KSW 53? Tego prawdopodobnie dowiemy się już niebawem.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz darmowy zakład 50 PLN

*****

„Też chcemy rewanżu, ale najpierw…” – ojciec Khabiba reaguje na wiktorię Conora, żąda astronomicznej gaży za rewanż

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply