Iskry na medialnym froncie – Salahdine Parnasse ze stanowczą odpowiedzią na warunek Mateusza Gamrota

Salahdine Parnasse odpowiedział Mateuszowi Gamrotowi na postawiony przez polskiego zawodnika warunek walki.

Mateusz Gamrot zapowiedział przed kilkoma dniami pełną gotowość na stoczenie pożegnalnej – tj. zwalniającej go z wszelkich zobowiązań kontraktowych – walki pod sztandarem KSW, przystając na wysunięty przez właścicieli polskiego giganta pomysł konfrontacji z tymczasowym mistrzem kategorii piórkowej Salahdinem Parnasse.

Kudowianin postawił jednak jeden warunek – limit wagowy nie niższy niż 69 kilogramów. Gamer stwierdził bowiem, że chce walczyć jak najszybciej – najchętniej już podczas marcowej gali KSW 53 w Łodzi – a zejście do limitu kategorii piórkowej wymagałoby od niego półrocznych przygotowań. Taki scenariusz natomiast go nie interesuje.

Co na to młody Francuz? Otóż, w opublikowanym na Instagramie wpisie nie pozostawił najmniejszych wątpliwości, jak się na warunek Polaka zapatruje.

– KSW zorganizuje tę walkę w 66 kilogramach – napisał. – Nie śpieszy mi się. Dzięki temu będziesz mógł odpowiednio zorganizować swoją dietę. Będziemy mieć w ten sposób największą walkę wieczoru w KSW – 14-0 vs. 15-0. Starcie tytanów. Walka roku, niespotykana w MMA.Tymczasem Gamer przypomniał na Instagram Stories, że w zeszłym roku Salahdine Parnasse był otwarty na starcie o tymczasowy tytuł mistrzowski z Marianem Ziółkowskim – właśnie w kategorii lekkiej.

Kiedyś był gotowy na kategorię lekką, a teraz…

Niewykluczone zresztą, że do tego właśnie wpisu Polaka odniósł się chwilę później Francuz, przypominając sięgnięcie przez kudowianina po tytuł mistrzowski 66 kilogramów w starciu z Kleberem Koike Erbstem w grudniu 2018 roku.

View this post on Instagram

Once you could do 66 and now you can't

A post shared by Salahdine Parnasse (@salahdineparnasse) on

Kiedyś potrafiłeś zrobić 66 kg, a teraz nie potrafisz.
Jak do tematu podchodzi KSW? Otóż, niedawny wpis Macieja Kawulskiego nie pozostawia najmniejszych złudzeń – polski gigant stoi w tej walce o limit wagowy po stronie francuskiego zawodnika.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz darmowy zakład 50 PLN

*****

„Też chcemy rewanżu, ale najpierw…” – ojciec Khabiba reaguje na wiktorię Conora, żąda astronomicznej gaży za rewanż

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

1 Comment

  1. Konewa

    30 stycznia 2020 at 13:30

    Warunek 66kg jest z dupy (Gamrot do kategorii piórkowej zszedł na jednorazową przygodę) mam nadzieję że jest to tylko element negocjacji. Chciałbym zobaczyć tą walkę w kategorii lekkiej , 5rund , pas dla Parnassa na szali.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply