UFC

Marcelo Golm vs. Tim Johnson na UFC Fight Night 125

Ciekawie rokujący ciężki Marcelo Golm zastąpił kontuzjowanego Luisa Henrique da Silvę w konfrontacji z Timem Johnsonem podczas lutowej gali UFC Fight Night 125.

Niepokonany Marcelo Golm (6-0) skrzyżuje pięści z Timem Johnsonem (11-4) podczas zaplanowanej na 3 lutego gali UFC Fight Night 125 w Belem. Młody Brazylijczyk zastąpi swojego krajana Luisa Henrique da Silvę, który z powodu kontuzji zmuszony był wycofać się z walki. O zestawieniu oficjalnie poinformowała organizacja.

25-latek, który wszystkie walki w karierze kończył przed czasem, ma za sobą rewelacyjny debiut – podczas październikowej gali UFC Fight Night 119 ekspresowo zdemolował i ostatecznie poddał Christiana Colombo.

Johnson z kolei od początku przygody z UFC przeplata zwycięstwa z porażkami, mogąc pochwalić się obecnie pod banderą amerykańskiego giganta rekordem 3-3. Ostatnio był widziany w akcji podczas lipcowej gali UFC on FOX 25, szybko padając pod ciosami Juniora Albiniego.

Taktyka, jaką zaprzęgnie do działania Amerykanin, nie jest żadną tajemnicą – spróbuje zapewne stłamsić rywala w klinczu lub w parterze, wykorzystując swoją tężyznę fizyczną. Rzecz w tym, że młodzian to sprawny i ciężkoręki uderzacz, który również wydaje się piekielnie silny. Inna rzecz, że jeszcze nigdy w swojej karierze nie widział drugiej rundy, więc nie sposób wykluczyć, że właśnie tam zaciągnąć będzie chciał go Johnson.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Marcelo Golm – 1.70
Tim Johnson – 2.05

Rozpiska UFC Fight Night 125

185 lbs: Ronaldo Jacare Souza (24-5) vs. Derek Brunson (18-5) – niepotwierdzone
185 lbs: Thiago Santos (16-5) vs. Anthony Smith (28-12)
125 lbs: Deiveson Figueiredo (13-0) vs. Joseph Morales (9-0)
256 lbs: Marcelo Golm (6-0) vs. Tim Johnson (11-4)

*****

Lowkin’ Talkin’ MMA #2 – podsumowanie UFC 218 i polskich gal

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button