UFC

Thiago Santos vs. Anthony Smith na UFC Fight Night 125

Efektownie zapowiadające się starcie pomiędzy Thiago Santosem i Anthonym Smithem odbędzie się podczas lutowej gali UFC Fight Night 125 w brazylijskim Belem.

Starcie w kategorii średniej pomiędzy zawodnikami walczącymi o przebicie się do czołowej piętnastki rankingu, Thiago Santosem (16-5) i Anthonym Smithem (28-12), zostało dodane do zaplanowanej na 3 lutego gali UFC Fight Night 125 w Belem. O zestawieniu poinformował portal Combate.

Obaj zawodnicy mogą pochwalić się serią trzech kolejnych zwycięstw przez nokauty. Pod uderzeniami Brazylijczyka padali kolejno Jack Marshman, Gerald Meerschaert i ostatnio, podczas październikowej gali UFC Fight Night 119, Jack Hermansson, podczas gdy Amerykanin ubijał Elvisa Mutapcica, Andrewa Sancheza i Hectora Lombarda podczas wrześniowego UFC Fight Night 116.

Santos i Smith preferują walkę w stójce, więc właśnie na nogach najpewniej rozegra się pojedynek. Od strony bokserskiej wydaje się, że to Amerykanin prezentuje się odrobinę lepiej, jednak Brazylijczyk przeważa pod względem arsenału technik nożnych. Walka odbędzie się w Brazylii, co może pomóc Santosowi, choć z drugiej strony, wydaje się, że od strony kondycyjnej przewaga należeć powinna do Smitha – pod warunkiem, że przetrwa pierwszą rundę.

Przewidywane kursy bukmacherski:

Thiago Santos – 1.60
Anthony Smith – 2.15

*****

Nieco wcześniej do karty walk dodano też starcie w kategorii muszej pomiędzy dwoma niepokonanymi zawodnikami – Deivesonem Figueiredo (13-0) i Josephem Moralesem (9-0). Brazylijczyk wygrał już dwie walki w oktagonie, Amerykanin ma za sobą udany debiut.

Figueiredo nie zaprezentował się najlepiej w ostatniej potyczce z Jarredem Brooksem, regularnie przewracany. Biorąc pod uwagę kapitalny debiut Moralesa, który wydaje się reprezentować styl in your face mothermother, to jego trzeba upatrywać w roli faworyta pojedynku.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Deiveson Figueiredo – 2.35
Joseph Morales – 1.55

Rozpiska UFC Fight Night 125

185 lbs: Ronaldo Jacare Souza (24-5) vs. Derek Brunson (18-5) – niepotwierdzone
185 lbs: Thiago Santos (16-5) vs. Anthony Smith (28-12)
125 lbs: Deiveson Figueiredo (13-0) vs. Joseph Morales (9-0)

*****

Colby Covington nie oszczędza Tyrona Woodleya: „Zdobędę tymczasowy pas i zleję go nim jak dziwkę”

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button