M-1 GlobalMamed KhalidovPolskie MMA

Mamed Khalidov stanie w narożniku Alexandra Shlemenki na M-1 Challenge 64

Mamed Khalidov wybiera się do Moskwy, by tam stanąć w narożniku swojego przyjaciela Alexandra Shlemenko.

Mistrza kategorii średniej KSW, Mameda Khalidova, i byłego mistrza tej samej dywizji Bellatora, Alexandra Shlemenko, od dawna łączy wielka przyjaźń – nie tylko medialna.

Rosjanin, który po wpadce dopingowej w zeszłym roku niedawno zasilił szeregi M-1 Global, przygotowuje się obecnie do starcia z mocnym Slavą Vasilevskym, które odbędzie się już 19 lutego na gali M-1 Challenge 64 w Moskwie. Pojedynek odbędzie się w ramach półfinału turnieju kategorii średniej organizowanego przez rosyjską organizację.

To naprawdę intrygujące. Mamy czterech zawodników, każdy z nich na najwyższym poziomie, wszyscy sklasyfikowani wysoko. Ten turniej ekscytuje mnie i wszystkich moich przyjaciół. Ludzie rozmawiają i sprzeczają się, kto wygra.

– stwierdził Khalidov w wypowiedzi dla oficjalnej strony internetowej M-1 Global.

W drugim półfinale w szranki staną znany z występów w KSW Maiquel Falcao i Ramazan Emeev.

Jeśli chodzi o Alexandra Shlemenko, to widzę go jako niosącego pochodnie całego rosyjskiego MMA. Broni flagi swojego kraju z godnością. Zrobił wiele, aby nasz sport był tak rozwinięty, jakim jest dzisiaj.

– kontynuuje Khalidov.

Vasilevsky, Emeev, Falcao są naprawdę mocni i twardzi. Rozpiska czyni turniej niezwykle trudnym do przewidzenia.

Reprezentant Berkutu Arrachionu Olsztyn wesprze swojego rosyjskiego przyjaciela nie tylko medialnie, ale też znacznie bardziej praktycznie – stanie bowiem w jego narożniku na walce z Vasilevskym.

Zawsze wspierałem Alexandra Shlemenko i kibicowałem mu. Teraz mam możliwość wesprzeć go osobiście i zrobię to z wielką przyjemnością. Będę w jego narożniku. Walka będzie niezwykle ciekawa, nikt nie wie, jak się skończy. Shlemenko musi wygrać, ale Slava to bardzo mocny rywal, ich walka będzie twarda.

Pochodzący z Groznego zawodnik przymierzany jest do występu na gali KSW 35, na której w pierwszej obronie pasa mistrzowskiego kategorii średniej zmierzy się najprawdopodobniej z Azizem Karaoglu.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button