UFCWiadomości MMA

Magomed Mustafaev vs. Joe Proctor na UFC 194

Ostatni pogromca Piotra Hallmanna powróci na gali UFC 194, by zmierzyć się z Joe Proctorem.

Pojedynek w kategorii lekkiej między Magomedem Mustafaevem (12-1) a Joe Proctorem (11-3) został do dodany do karty walk gali UFC 194, która odbędzie się 12 grudnia w Las Vegas. O starciu poinformował jako pierwszy Boston Herald.

Pamiętający jeszcze czasy 15. sezonu The Ultimate Fightera Joe Proctor zwyciężał w trzech z ostatnich czterech walk w UFC. Pokonał przez decyzję Cristiano Marcello, przez nokaut Justina Salasa oraz ostatnio, na gali UFC Fight Night 68, przez poddanie Justina Edwardsa. W międzyczasie przegrał tylko z Yancym Medeirosem, który udusił go w pierwszej rundzie.

Znajdujący się na fali jedenastu zwycięstw z rzędu Magomed Mustafaev zadebiutował w oktagonie giganta z Las Vegas na gali UFC Fight Night 69, stając w Berlinie naprzeciwko Piotra Hallmanna. Po wyrównanym pojedynku to łączący treningi w Fight Club Berkut i American Top Team Rosjanin wyszedł z niego z tarczą po tym, gdy lekarz w drugiej rundzie uznał, że rozcięcie na twarzy Polaka jest zbyt poważne, przerywając walkę.

Magomed Mustafaev trafia Piotra Hallmanna kilkoma ciosami w kontrze.

Zwycięstwo stanowić będzie dla jednego z nich kolejny krok na drodze do przebicia się do wyższych stanów średnich dywizji lekkiej.

Potrafiący walczyć z obu pozycji i wywodzący się z bojowego sambo Mustafaev to agresywny zawodnik, który najlepiej czuje się w klinczu i w parterze z góry, gdzie może odwoływać się do ciężkiego gnp. Proctor jednak całkiem nieźle radzi sobie na wstecznym, dobrze kontrując i umiejętnie pracując na nogach, co może stanowić poważną barierę dla szarżującego czasami bez przygotowania Rosjanina. Ten ostatni będzie musiał mieć się również na baczności przy próbach sprowadzenia walki do parteru, bo gilotyna to jedna z firmowych broni podopiecznego Joe Lauzona. Jeśli jednak sambiście uda się położyć rywala na plecach, jego droga do zwycięstwa stanie się odrobinę prostsza.

Aktualna karta walk gali UFC 194:

Jose Aldo vs. Conor McGregor
Chris Weidman vs. Luke Rockhold
Jacare Souza vs. Yoel Romero
Warlley Alves vs. Colby Covington
Court McGee vs. Marcio Alexandre Junior
Kevin Lee vs. Leonardo Santos
John Makdessi vs. Yancy Medeiros
Joe Proctor vs. Magomed Mustafaev

*****

Wszystko na temat gali UFC 194 znajdziecie tutaj.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button