UFCWiadomości MMA

John Makdessi vs. Yancy Medeiros na UFC 194

Pojedynek dwóch specjalistów od uderzeń został dodany do karty walk grudniowej gali UFC 194.

John Makdessi (13-4) doprowadził już do pełnej sprawności połamaną ostatnio szczękę i w swoim kolejnym starciu w oktagonie zmierzy się z Yancym Medeirosem (11-3).

Pojedynek odbędzie się w limicie kategorii lekkiej 12 grudnia na gali UFC 194 w Las Vagas, o czym jako pierwszy poinformował portal The Star Phoenix.

Po tym, jak Makdessi zanotował swoją najlepszą serię w UFC, pokonując kolejno Sama Stouta, Darona Cruickshanka i Renee Forte, przegrał po dyskusyjnej decyzji sędziowskiej z Alanem Patrickiem. W kolejnym pojedynku, pomimo sporych problemów na początku, skończył uderzeniami Shane’a Campbella, by jednak ostatnio, na gali UFC 187, ustąpić pod ciosami Donalda Cerrone w walce, którą wziął w zastępstwie. Kowboj nie tylko zafundował Kanadyjczykowi pierwszą w karierze porażkę przez nokaut, ale też połamał mu szczękę, co doprowadziło nawet do tego, że Makdessi zastanawiał się nad dalszym kontynuowaniem kariery.

Yancy’emu Medeirosowi długo przyszło czekać na pierwsze zwycięstwo w UFC. W debiucie przegrał z Rustamem Khabilovem z powodu kontuzji kciuka, potem pokonał co prawda Yvesa Edwardsa, ale wpadł na marihuanie, wobec czego wynik walki zmieniono na no contest. Później nie sprostał Jimowi Millerowi, by w walce ostatniej szansy w końcu zanotować zwycięstwo, efektownie poddając Damona Jacksona. Jego kolejną ofiarą padł Joe Proctor, który również zmuszony był klepać. Jednak na gali UFC Fight Night 68 wszystkie braki w defensywie stójkowej Medeirosa obnażył Dustin Poirier, ubijając Hawajczyka w pół rundy.

Obaj zawodnicy powalczą o pieniądze i… święty spokój. Przegrany znajdzie się bowiem pod ścianą, nie mogąc pozwolić sobie na kolejną porażkę.

Przewaga warunków fizycznych Medeirosa będzie ogromna. To także Hawajczyk jest z tej dwójki wszechstronniejszym zawodnikiem i kto wie, czy nie spróbuje przenieść walki do parteru. Jednak Makdessi to naprawdę sprawny uderzacz i w żadnym wypadku nie będzie stał na straconej pozycji w konfrontacji z Medeirosem – jego szybkość, precyzyjne ciosy proste i niekonwencjonalne kopnięcia mogą napsuć mnóstwo krwi nie słynącemu z najlepszej defensywy w stójce Hawajczykowi.

Aktualna karta walk UFC 194 przedstawia się następująco:

Jose Aldo vs. Conor McGregor
Chris Weidman vs. Luke Rockhold
Jacare Souza vs. Yoel Romero
Warlley Alves vs. Colby Covington
Court McGee vs. Marcio Alexandre Junior
Kevin Lee vs. Leonardo Santos
John Makdessi vs. Yancy Medeiros

*****

Wszystko na temat gali UFC 194 znajdziecie tutaj.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button