Luke Rockhold wraca! Na UFC 268 zmierzy się z „je*anym idiotą”!

Niewidziany w akcji od dwóch lat Luke Rockhold powróci do oktagonu przy okazji listopadowej gali UFC 268 w Nowym Jorku.

Szybko poszło! Ledwie sternik UFC Dana White zapowiedział pracę nad zestawieniem pojedynku byłego mistrza wagi średniej Luke’a Rockholda (16-5) z rozpędzonym serią pięciu zwycięstw Seanem Stricklandem (24-3), a ten pierwszy wyśmiał tego ostatniego, określając go mianem „jebanego idioty”, a tymczasem pojawiły się już doniesienia o finalizacji starcia.
Wedle dziennikarza Aarona Bronstetera z TSN.ca, pojedynek odbędzie się 6 listopada w ramach nowojorskiej gali UFC 268 w Madison Square Garden.
Luke Rockhold nie był widziany w oktagonie od lipca 2019 roku, gdy Jan Błachowicz nie okazał mu łaski w debiutanckim starciu Amerykanina w wadze półciężkiej. Była to dla byłego mistrza wagi średniej Strikeforce i UFC trzecia porażka w ostatnich czterech występach. Wcześniej padał pod uderzeniami Yoela Romero i Michaela Bispinga. Ostatnie zwycięstwo odniósł we wrześniu 2017 roku, ubijając Davida Brancha.

Sklasyfikowany na 8. miejscu w rankingu wagi średniej Sean Strickland może pochwalić się serią pięciu zwycięstw. Ledwie kilka dni temu odniósł ostatnie, pokonując na pełnym dystansie Uriaha Halla. Bilans wojującego swego czasu w kategorii półśredniej Tarzana pod sztandarem UFC wynosi 11-3.Forma Luke’a Rockholda stanowi wielką zagadkę. Wiadomo jedynie, że od dawna nie trzyma ciosu i ma problemy w stójkowej defensywie. W ciągu dwóch lat mógł jednak w jakimś stopniu dziury te w swojej oktagonowej grze załatać. Wydaje się, że były mistrz poszuka tutaj jednak parteru, bo z góry powinien mieć dużą przewagę.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Luke Rockhold – 1.65
Sean Strickland – 2.15

Wstępny typ:

Luke Rockhold
Rozpiska UFC 268

Walka wieczoru

170 lb: Kamaru Usman (19-1) vs. Colby Covington (16-2) – o pas mistrzowski

Pozostałe

155 lb: Justin Gaethje (22-3) vs. Michael Chandler (22-6)
185 lb: Luke Rockhold (16-5) vs. Sean Strickland (24-3)

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply