UFC

Luke Rockhold o przyczynach porażki na Polaris 12 i powrocie do UFC

Luke Rockhold podsumował przegrane starcie grapplingowe z Nickiem Rodriguezem podczas gali Polaris 12, zabierając też głos na temat potencjalnego powrotu do oktagonu UFC.

Były mistrz kategorii średniej UFC i Strikeforce Luke Rockhold zadebiutował w sobotę pod sztandarem grapplerskiej organizacji Polaris. W walce wieczoru 12. edycji wydarzenia w walijskim Newport zmierzył się z Nickiem Rodriguezem – tegorocznym wicemistrzem świata ADCC w kategorii 99+.

Zobacz także: były mistrz FEN z nokautem dekady na weteranie UFC

Starcie okazało się intensywne i agresywne. Obaj zawodnicy odpychali się, nie oszczędzając swoich karków w klinczerskich bojach, którymi nafaszerowany był pojedynek. Już w pierwszych minutach Rockhold doznał rozcięcia łuku brwiowego.

Wydaje mi się, że to ja smagałem go częściej.

– powiedział z uśmiechem po walce Rockhold w rozmowie z MMA UK.

Rozcięcie pojawiło się z powodu zderzenia głowami. Czułem się dobrze. Dobra zabawa.

Ostatecznie Luke przegrał jednogłośną decyzją sędziowską. To Rodriguez był bowiem bliższy zwycięstwa, w pewnej chwili zachodząc nawet rywalowi za plecy.

Zaraz po walce Rockhold nie wykluczył powrotu pod sztandar Polaris i postanowienie to podtrzymał.

Zobaczymy.

– stwierdził w temacie kolejnej walki.

Potrzebowałbym trochę więcej czasu, żeby doprowadzić swoje ciało do zdrowia. Ta walka była wzięta trochę w pośpiechu. Nie byłem tak dobrze przygotowany, jak mogłem być. To stanowiło o dużej różnicy. Przygotowania. On był przygotowany lepiej, lepiej to zaplanował i dlatego wygrał.

W formule MMA Luke Rockhold był ostatnio widziany podczas lipcowej gali UFC 239 w Las Vegas. Debiutując w wadze półciężkiej, przegrał jednak przez ciężki nokaut z Janem Błachowiczem. Czy w najbliższym czasie możemy spodziewać się go ponownie w oktagonie amerykańskiego giganta?

Zobaczymy. Nie wydaje mi się.

– odparł 35-latek.

Nie wydaje mi się, żeby doszło do tego w najbliższej przyszłości. Mam biznesy, którymi muszę się zająć. Mam co robić.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK z bonusem 500 PLN na start

*****

„Wyjdę do każdego z tej listy” – Conor McGregor wskazuje potencjalnych rywali na powrót

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button